TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ostatnia korekta w tym roku – jakie zmiany od 15 października?
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.10.2017 06:53:32
Ostatnia korekta w tym roku – jakie zmiany od 15 października?

W niedzielę, 15 października, wprowadzona została ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy.

W niedzielę, 15 października, wprowadzona została ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy.

Zmiany związane są z prowadzonymi przez PKP PLK modernizacjami i remontami linii kolejowych. PKP Intercity uruchomiły nowe połączenie na trasie Łódź – Warszawa. Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 9 grudnia. W związku z prowadzonymi pracami, niektóre pociągi PKP Intercity pojadą w skróconych relacjach lub trasami zmienionymi.

Wielkopolska

PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuują modernizację linii Warszawa – Poznań. Pociągi PKP Intercity jeżdżą, tak jak dotychczas z Poznania przez Gniezno – Inowrocław Rąbinek – Barłogi do Warszawy z dodatkowymi zatrzymaniami pociągów na stacjach: Gniezno, Inowrocław Rąbinek i Poznań Wschód. Na trasie Poznań – Warszawa będzie kursować 12 par pociągów PKP Intercity.

Polska Centralna

Od połowy października PKP Intercity uruchomiły nowe, codzienne połączenie obsługiwane składem PesaDART z Warszawy Wschodniej do Łodzi Fabrycznej - IC Boryna. Trwa modernizacja linii między Warszawą a Lublinem. Składy PKP Intercity będą kursowały dalej objazdem przez Łuków i Parczew. Na odcinkach regionalnych linii Warszawa – Lublin przewoźnicy prowadzą komunikację zastępczą. Na linii między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą Zachodnią obowiązuje nadal zastępcza komunikacja autobusowa dla pasażerów m.in. z Pruszkowa i Brwinowa. Codziennie kursuje 51 par pociągów bezpośrednich między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą.

Dolny Śląsk

Zaplanowana od listopada przebudowa stacji w Rawiczu oraz prace na odcinku Żmigród – Rawicz wymaga jednotorowego prowadzenia ruchu pociągów. Zmienią się godziny odjazdu pociągów. Podróżni powinni zwrócić również uwagę na godziny kursowania pociągów na trasie Bardo Śląskie – Kłodzko Główne, na której PLK prowadzą remont. Na Dolnym Śląsku od połowy listopada pasażerowie będą mieć do dyspozycji zmodernizowane perony i przejście podziemne w Jaworzynie Śląskiej. Dostępna jest już stacja w Jeleniej Górze.

Krakowski węzeł kolejowy i Małopolska

Łatwiejszy dostęp do kolei od połowy listopada zapewnią odnowione perony z pochylniami w Ptaszkowej i Mszalnicy na trasie z Tarnowa do Muszyny. W związku z modernizacją odcinka Skawina – Radziszów w dniach 2-31 października i 6-10 listopada za pociągi Intercity relacji Kraków - Zakopane i składy regionalne Skawina – Radziszów uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza. W Krakowie autobusy zastąpią pociągi regionalne w relacjach: Kraków Główny – Kraków Lotnisko, Kraków Główny – Krzeszowice oraz Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia.

Śląsk

Przebudowa peronów i torów na odcinku Bielsko Biała Lipnik – Wilkowice Bystra wpłynie na kursowanie niektórych składów. W dniach 15 października -18 listopada oraz 1 - 9 grudnia pociąg TLK Kormoran jadący z Olsztyna do Bielska Białej będzie kursował w skróconej relacji do Katowic. W czasie obowiązywania korekty IC Ondraszek zamiast z Bielska Białej, do Białegostoku będzie rozpoczynał i kończył swój bieg w Katowicach. Natomiast skład IC Sukiennice relacji Kraków – Gdynia pojedzie przez Częstochowę i zatrzyma się dodatkowo w Piotrkowie Trybunalskim i Radomsku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
PKP Intercity
rozkład jazdy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.