TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Opolskie MZK wyda na paliwo 19 mln zł
NOWA TRYBUNA OPOLSKA - Opublikowano: 12.10.2017 11:22:29

Spółka Orlen będzie dostarczać olej napędowy dla miejskich autobusów w Opolu.

Jak informuje Nowa Trybuna Opolska - spółka Orlen będzie dostarczać olej napędowy dla miejskich autobusów w Opolu.

Orlen złożył najtańszą ofertą w przetargu na dostarczanie paliwa do spółki w okresie dwóch najbliższych lat. Za dostawy chce 19,4 miliona złotych brutto, tymczasem oferty spółki Petrojet i Lotos były o kilkaset tysięcy złotych droższe.

Miejski Zakład Komunikacyjny wyliczył, że po przetargu otrzyma upust w wysokości 21,7 grosza na litrze paliwa. Co więcej, spółka zaoszczędza także na transporcie paliwa, bo jego dostarczenie leży już po stronie spółki Orlen Paliwa.

- Łączne wydatki na paliwo za ubiegły rok wyniosły 6,6 mln zł, były najniższe od kilku lat i to mimo rekordowego zużycia na poziomie 2,1 mln litrów - podkreśla Tadeusz Stadnicki, prezes MZK.

Spółka zamawia standardowe paliwo, ale szykuje wymianę floty, dzięki czemu pojawią się autobusy bardziej przyjazne środowisku. Obecnie najbardziej wyśrubowane normy spalania spełniają 32 z 90 autobusów, które jeżdżą. W ciągu dwóch najbliższych lat przybędzie 61 nowych.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Opole
Orlen
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.