TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Opolskie chce kolejnych Impulsów
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.10.2017 14:32:15 4 komentarze
Opolskie chce kolejnych Impulsów

Zarząd województwa opolskiego podjął decyzje o rozpoczęciu procedury skorzystania z opcji zakupu dwóch kolejnych Impulsów od Newagu. Taką możliwość przewiduje umowa zawarta z producentem.

Zarząd województwa opolskiego podjął decyzje o rozpoczęciu procedury skorzystania z opcji zakupu dwóch kolejnych Impulsów od Newagu. Taką możliwość przewiduje umowa zawarta z producentem.

Jak informuje Urząd Marszałkowski we wtorek 10 października w Brukseli rozmawiano o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. W efekcie możemy spodziewać się zmian w Programie. Na zakup nowych pociągów potrzeba około 2,5 mln zł.

Jak informuje Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego zamówienie na nowe pociągi może zostać złożone już w listopadzie. Samorząd kupił od Newagu pięć Impulsów. Wszystkie jeżdżą już po torach regionu.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej eksploatacji naszych Impulsów. Pierwsze pięć zestawów kupiliśmy na tak dobrych warunkach, że z zaoszczędzonych pieniędzy możemy dokupić jeszcze dwa takie zestawy w cenie 12,5 mln złotych każdy. Wymaga to zgody Komisji Europejskiej na przesunięcie 2,5 mln euro w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Zarząd województwa wystąpił o stosowne pozwolenia – mówił już w kwietniu Szymon Ogłaza.

Opolskie pociągi zostały przystosowane do prędkości maksymalnej 160 kilometrów na godzinę. Producent wyposażył je w nowoczesny układ napędowy i hamulcowy, klimatyzację, nowoczesną informację pasażerską w systemie audio-video, monitoring, 176 miejsc siedzących (fotele pasażerskie z gniazdkami elektrycznymi AC 230V), bezpłatne Wi-Fi. Są przystosowane do przewozu osób z ograniczoną zdolnością ruchową i do przewozu rowerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Opolskie
 • anarh – 11.10.2017

  Pomorskie też chce .... jescze więcej .na teraz

 • mar1294 – 11.10.2017

  Pomorskie tylko chcę i obiecuje, a nie robi w tym kierunku nić

 • Wiesiu – 11.10.2017

  Kupią Elfy 2. Spokojna wasza rozczochrana.

 • Hgw – 12.10.2017

  Pomorskie celuje w elfy4 z perspektywy unijnej na lata 2040-2050

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.