TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Opolskie chce kolejnych Impulsów
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.10.2017 14:32:15 4 komentarze
Opolskie chce kolejnych Impulsów

Zarząd województwa opolskiego podjął decyzje o rozpoczęciu procedury skorzystania z opcji zakupu dwóch kolejnych Impulsów od Newagu. Taką możliwość przewiduje umowa zawarta z producentem.

Zarząd województwa opolskiego podjął decyzje o rozpoczęciu procedury skorzystania z opcji zakupu dwóch kolejnych Impulsów od Newagu. Taką możliwość przewiduje umowa zawarta z producentem.

Jak informuje Urząd Marszałkowski we wtorek 10 października w Brukseli rozmawiano o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. W efekcie możemy spodziewać się zmian w Programie. Na zakup nowych pociągów potrzeba około 2,5 mln zł.

Jak informuje Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego zamówienie na nowe pociągi może zostać złożone już w listopadzie. Samorząd kupił od Newagu pięć Impulsów. Wszystkie jeżdżą już po torach regionu.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej eksploatacji naszych Impulsów. Pierwsze pięć zestawów kupiliśmy na tak dobrych warunkach, że z zaoszczędzonych pieniędzy możemy dokupić jeszcze dwa takie zestawy w cenie 12,5 mln złotych każdy. Wymaga to zgody Komisji Europejskiej na przesunięcie 2,5 mln euro w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Zarząd województwa wystąpił o stosowne pozwolenia – mówił już w kwietniu Szymon Ogłaza.

Opolskie pociągi zostały przystosowane do prędkości maksymalnej 160 kilometrów na godzinę. Producent wyposażył je w nowoczesny układ napędowy i hamulcowy, klimatyzację, nowoczesną informację pasażerską w systemie audio-video, monitoring, 176 miejsc siedzących (fotele pasażerskie z gniazdkami elektrycznymi AC 230V), bezpłatne Wi-Fi. Są przystosowane do przewozu osób z ograniczoną zdolnością ruchową i do przewozu rowerów.Sprawdź też:
Newag
Opolskie
 • anarh – 11.10.2017

  Pomorskie też chce .... jescze więcej .na teraz

 • mar1294 – 11.10.2017

  Pomorskie tylko chcę i obiecuje, a nie robi w tym kierunku nić

 • Wiesiu – 11.10.2017

  Kupią Elfy 2. Spokojna wasza rozczochrana.

 • Hgw – 12.10.2017

  Pomorskie celuje w elfy4 z perspektywy unijnej na lata 2040-2050

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.