TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Opoczno Południe będzie miało przejście podziemne
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 31.01.2019 14:10:31
9Opoczno Południe będzie miało przejście podziemne (foto: PKP PLK)

Na stacji Opoczno Południe trwają prace przy budowie przejścia podziemnego dla pieszych i rowerzystów, które pozwoli na bezpieczne przedostanie się na drugą część stacji - poinformowały PKP PLK.

Na stacji Opoczno Południe trwają prace przy budowie przejścia podziemnego dla pieszych i rowerzystów, które pozwoli na bezpieczne przedostanie się na drugą część stacji - poinformowały PKP PLK.

Jak wyjaśniają, wykonano już konstrukcję przejścia pod czterema torami i dwoma peronami oraz dwa dojścia do tunelu. Wykonawca montuje instalację oświetleniową i przygotowuje odwodnienie obiektu. W kolejnym etapie, gdy pozwolą na to warunki atmosferyczne, ułożony zostanie betonowy podkład i posadzka, wykonana będzie elewacja ścian.

Dla osób niewidomych i niedowidzących przewidziano specjalne ścieżki ostrzegawcze i naprowadzające. W tunelu zamontowane zostanie oświetlenie, poręcze i oznakowanie.

Zdaniem PKP PLK inwestycja zapewni bezpieczną komunikację między dwoma peronami. Drogę do pociągu dla osób o ograniczonej mobilności ułatwią pochylnie.

Wykonawca deklaruje, że podróżujący z Opoczna i okolic będą mogli skorzystać z przejścia po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie w drugim kwartale tego roku. Wtedy też podróżni będą mogli wsiadać do pociągów z dwóch peronów.

W ramach przebudowy stacji powstał drugi peron wyposażony w wiaty i ławki oraz funkcjonalne oświetlenie. Wymieniono ok. 7 km torów i sieci trakcyjnej. Zabudowano 16 nowych rozjazdów, powstała nowa nastawnia wyposażona w komputerowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, wybudowano nowe obiekty inżynieryjne.

Po zakończeniu prac zwiększy się przepustowość stacji - możliwy będzie przejazd większej liczby pociągów z prędkością ponad 160 km na godz. Poprawić się ma płynność ruchu i komfort podróżowania w regionie oraz w kierunku Warszawy, Krakowa oraz dalej do Katowic i Wrocławia.

Przebudowy stacji realizowanej przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe to 55 mln zł. Inwestycja "Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na stacji Opoczno Płd." realizowana jest w ramach projektu "Modernizacja linii kolejowej nr 4 - Centralna Magistrala Kolejowa etap II".

Spółka przypomina, że we wrześniu PKP PLK rozpoczęły modernizację stacji technicznej w Idzikowicach. Po przebudowie stacja będzie przystosowana do przejazdu pociągów z prędkością 200 km na godz., a docelowo 230-250 km na godz.

W lutym planowane jest również rozpoczęcie prac przy modernizacji 14 obiektów na szlaku Opoczno Płd.-Idzikowice.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
stacja
przejście podziemne
Opoczno
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.