TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Około 3000 pasażerów w miesiąc
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.01.2017 13:40:12 1 komentarz
Około 3000 pasażerów w miesiąc (foto: RŻD)

Koleje Rosyjskie podały dane, dotyczące liczby przewiezionych pasażerów w ciągu pierwszego miesiąca kursowania pociągu ? 13/14 ?????, w relacji Moskwa ? Berlin ? Moskwa. W okresie tym pociągiem podróżowało około 3 tysięcy pasażerów.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl pociąg ????? kursuje od 17 grudnia 2016 roku, 2 razy w tygodniu. Talgo, które obsługuje to połączenie jest pierwszym rosyjskim składem, wyposażonym w automatyczną zmianę szerokości rozstawu kół. Nowa technologia skraca czas przejazdu pociągu, poprzez automatyczne przejście z systemu szerokiego (1520 mm) na europejski (1435 mm). Trasę z Moskwy do Berlina pociąg dzięki temu pokonuje w ciągu 20 godzin 14 minut. Po drodze zatrzymuje się na stacjach: Smoleńsk, Orsza, Mińsk, Brześć, Terespol, Warszawa, Poznań, Rzepin, Frankfurt nad Odrą.

W skład każdego pociągu wchodzi 20 wagonów różnych klas produkcji hiszpańskiej firmy Patentes Talgo S.L. Wdrażanie innowacji technologicznych w projektowaniu pociągu pozwoliło zwiększyć komfort pasażerów podczas podróży, w szczególności, zmniejszyć oddziaływania siły odśrodkowej ? twierdzi rosyjski przewoźnik.

W pociągu pasażerowie mają dostęp do Wi-Fi oraz do portalu multimedialnego, w którym można znaleźć informacje na temat menu w wagonie restauracyjnym, a także informacje dla pasażerów, takie jak rozkład jazdy czy trasa. Można kupić bilet w pociągu a także oglądać filmy. To zapewne nowa jakość w RŻD.Sprawdź też:
Moskwa
Berlin
RŻD
Rosja
  • PaażerMPK – 19.01.2017

    Brawo rosyjskie koleje

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.