TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Oferty na ezt-y dla PKP Intercity do … października!
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.08.2018 13:58:46 9 komentarzy
Oferty na ezt-y dla PKP Intercity do … października!

Jeśli ktoś myślał, że termin 31 sierpnia 2018 roku jest terminem ostatecznym na złożenie ofert w przetargu na 12 ezt-ów dla PKP Intercity był w błędzie.

Jeśli ktoś myślał, że termin 31 sierpnia 2018 roku jest terminem ostatecznym na złożenie ofert w przetargu na 12 ezt-ów dla PKP Intercity był w błędzie.

My redakcyjnie domyślaliśmy się, że termin ten nie jest ostatecznym, nie przypuszczaliśmy natomiast, że zostanie on wydłużony aż do 3 października 2018 roku!

Przetarg Prezesa Mamińskiego został ogłoszony pod koniec grudnia 2017 roku. Termin otwarcia ofert był już przekładany wielokrotnie, oficjalnie z powodu m.in. dużej liczby pytań zadawanych przez producentów. Nieoficjalnych powodów jest więcej, jednym z nich jest oczekiwanie na poprawę kondycji jednej z firm, produkujących ezt-y. I wcale nie jest wykluczone, że na 3 października skończy się. Zakup tych jednostek to pomysł Prezesa PKP SA Krzysztofa Mamińskiego, który zmienił strategię PKP Intercity i wprowadził do niej właśnie nowe ezt-y. Jego przedmiotem jest 12 ezt-ów wraz ze świadczeniem usługi utrzymaniowej. Jak pierwszy termin składania ofert wskazano 20 lutego 2018 roku…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
ezt
przetarg
 • Boj Krystian – 25.08.2018

  Oby w ogóle zrezygnowali z tego gówna jakim są EZT-y.

 • Marcin Spryszyński – 25.08.2018

  PiS rządzi

 • pyrlander – 25.08.2018

  Krystian Boj - bez przesady. Jechałem w obie strony Flirtem na IC Wawel - bez zastrzeżeń.

 • Edi666 – 25.08.2018

  Nie ma szans by Pesa do tego czasu osiągnęła płynność finansową. Jednocześnie InterCity nie może już dłużej przekładać terminu bo inaczej straci unijne dotacje na zakup. Najlepsze jest że dzięki przesunięciu terminu CRRC spełni wymagania zamawiającego.

 • Kaszebe – 26.08.2018

  Ed666@ Może sepsa samodzielnie,powtarzam samodzielnie nie osiągnie płynności ale pewnikiem znajdą się banki czy instytucje które będą widziały sens przekazania odpowiednich funduszy a wtedy .. kolejny "cud nad Wisłą"sorry,Brdą

 • Edi666 – 26.08.2018

  @Kaszebe - nawet państwowe Pekao i PZO odmówiły kolejnych kredytów bankrutowi.

 • mechanik – 27.08.2018

  Edi, zlituj się... nad sobą.

 • Kaszebe – 27.08.2018

  Edi666@ Wcale mnie nie zdziwi jak w połowie września znajdzie się jakaś instytucja finansowa która uzna że"działania naprawcze w sepsie,szeroki portfel zamówień są na tyle optymistyczne że można podjąć ryzyko etc,etc czyli bla,bla,bla".Zobacz kto siedzi w nowych władzach"sepsy",ludzie z P.F.R. więc wszystko jest możliwe ,tak jak w gospodarce kapitalistycznej czysto socjalistyczno-komunistyczne działania jakich jesteśmy świadkami.

 • Edi666 – 27.08.2018

  PFR nie ma pieniędzy i nawet Morawiecki nie dołoży bo nie ma już z czego z czego. Zresztą i tak oferta CRRC będzie tańsza.

 • DarekP – 27.08.2018

  Przesunięcie składania to jedno, ale ważnośc ofert ma być już do końca roku. Więc jeszcze jedno wydłużenie i już jesteśmy w 2019 roku. A gdzie przetargi na kolejne nowe wagony, kolejne modernizacje, lokomotywy wielosystemowe?Jak tak dalej pójdzie, to braknie perspektywy na strategię, ale coś czuję, że wcześniej braknie funduszy na realizację.Plan rządzącej ekipy to dojechać na hura optymiźmie do wyborów i je wygrać, a potem się zobaczy. Mam tylko nadzieję, że nie zobaczymy przepaści.

 • Edi666 – 27.08.2018

  Już brakło, dlatego przeciągają do po wyborach.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.