TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Oferta PKP Intercity na ferie zimowe
PKP IC InfoRail.pl - Opublikowano: 11.01.2018 13:15:20 3 komentarze
Oferta PKP Intercity na ferie zimowe

Zakopane, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Wisła, Bielsko-Biała czy Krynica-Zdrój – do tych górskich miejscowości podróżni, planujący wyjazdy na ferie zimowe, będą mogli dotrzeć pociągami PKP Intercity.

Zakopane, Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Wisła, Bielsko-Biała czy Krynica-Zdrój – do tych górskich miejscowości podróżni, planujący wyjazdy na ferie zimowe, będą mogli dotrzeć pociągami PKP Intercity.

Pierwsza tura ferii rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, ostatnia zakończy się 25 lutego. Przewoźnik zapewni wzmocnioną informację pasażerską na wybranych dworcach w kraju. Osoby planujące spędzić ferie zimowe w Tatrach, Karkonoszach czy Beskidach skorzystają z szerokiej siatki połączeń PKP Intercity. Do dyspozycji podróżnych będzie ok. 30 pociągów, kursujących do wielu miejscowości turystycznych w górach. Przewoźnik, dzięki bieżącej analizie frekwencji w pociągach, tam gdzie będzie to możliwe, wzmocni składy dodatkowymi wagonami.

Ferie to okres zarówno rodzinnych wypadów, jak i zorganizowanych wyjazdów w większym gronie. Przejazdy grupowe w PKP Intercity to propozycja dla tych, którzy podróżują po Polsce w grupie co najmniej 11-osobowej. Aby jeszcze szybciej i sprawniej zaplanować podróż w towarzystwie, PKP Intercity uruchomiło specjalną aplikację. Czas rozpatrywania internetowego wniosku wynosi maksymalnie 5 dni roboczych.

Ferie w najpiękniejszych zimowych regionach kraju

Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego pojadą w Tatry pociągiem TLK "Podhalanin". Podróżnych z Trójmiasta do stolicy Tatr przewiezie EIC "Giewont", natomiast z Warszawy m.in. pociąg EIC "Morskie Oko". Do zimowej stolicy Polski turyści dojadą znad morza również składem IC "Witkacy", który po drodze zatrzyma się m.in. w Bydgoszczy, Toruniu i Łodzi. Osoby planujące spędzić ferie zimowe na Podbeskidziu dotrą do Bielska-Białej zarówno składami ekonomicznymi (Twoje Linie Kolejowe i InterCity), jak i pociągami o najwyższym standardzie (Express InterCity Premium). A ten kto zamierza odwiedzić Beskid Żywiecki w weekend skorzysta z pociągu IC "Soła" rel. Warszawa-Zwardoń. Turyści ze stolicy, wybierając skład Pendolino, dotrą do Bielska-Białej w nieco ponad 3 godziny (3:10).

Fani pieszych wędrówek w Karkonoszach dojadą pociągami PKP Intercity do największych turystycznych ośrodków tego regionu. Mieszkańcy Trójmiasta dotrą do Szklarskiej Poręby nocnym pociągiem TLK "Rozewie", a z Warszawy weekendowym składem EIC "Śnieżka". Do Jeleniej Góry kursuje pociąg IC "Karkonosze" z Białegostoku, EIP z Warszawy oraz IC "Barnim" ze Szczecina przez Wrocław i Poznań.

Oferty PKP Intercity

Osoby podróżujące z Górnego Śląska do Bielska-Białej mogą skorzystać z Biletu Taniomiastowego. Za podróż pociągiem kat. ekonomicznej (TLK oraz IC) z Katowic, Zawiercia czy Dąbrowy zapłacą 17 zł. W przypadku pociągów ekspresowych można skorzystać z oferty Super Promo, dzięki której bilet z Katowic kosztuje już od 29 zł.

Planując wycieczkę w Sudety, warto skorzystać z promocji Super Promo - bilet z Warszawy do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby kosztuje już od 79 zł. Bilet z Wrocławia do Jeleniej Góry składem kategorii ekonomicznej kosztuje 29,90 zł (Bilet Taniomiastowy), a pociągiem ekspresowym - już od 39 zł.

Pasażerowie z całej Polski, którzy kupią bilety na zimowe podróże z wyprzedzeniem, mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Pula najtańszych biletów na pociągi ekspresowe z oferty Super Promo dostępna jest najwcześniej na 30 dni przed odjazdem aż do wyczerpania limitu. Po wyprzedaniu puli, podróżni mogą skorzystać z biletów w ramach oferty Promo. Zapewnia ona pasażerom podróże w 2. klasie składów ekspresowych w atrakcyjnych cenach m.in. EIC z Trójmiasta czy Katowic do Warszawy za 69 zł (EIP za 79), czy z Wrocławia do stolicy 79 zł (EIP za 89). Jednocześnie m.in. studenci czy uczniowie dzięki przysługującym im ulgom ustawowym za przejazd zapłacą jeszcze mniej.

Na wszystkie pociągi obowiązuje oferta Wcześniej – Taniej. W jej ramach, w zależności od terminu zakupu, pasażer otrzymuje rabat w wysokości 30, 20 lub 10%. Ponadto rodziny mogą skorzystać np. z Biletu Rodzinnego czy promocji Duża Rodzina. W obu przypadkach można liczyć na rabat w wysokości 30%. Natomiast dla planujących wypad tylko na weekend, PKP Intercity proponuje Bilet Weekendowy lub Bilet Weekendowy Max, dzięki którym płacąc raz można podróżować bez ograniczeń.

Informacja pasażerska

PKP Intercity zapewni również dodatkową informację na 11 wybranych dworcach w kraju m.in. w Warszawie, Szczecinie, Gdańsku czy Zakopanem. Informatorzy mobilni udzielą wsparcia pasażerom w czasie wyjazdów i powrotów z ferii w danym województwie. Informacje na temat rozkładu jazdy czy cen biletów można znaleźć na stronie internetowej www.intercity.pl, na dworcach oraz dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia wynosi 1,29 zł brutto. Usługę świadczy "PKP Intercity" S.A. ).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
  • FRanek – 11.01.2018

    "Witkacy"- rewelacja! Przyjeżdżam do Zakopanego po godz. 20 i co dalej? Późnym wieczorem szukam kwatery (nie da się inaczej niż taksówką dotrzeć do kwatery poza ścisłym centrum Zakopanego) , a może ruszam w góry do najbliższego schroniska? Taki pociąg powinien jechać przez noc, by RANO dotrzeć na miejsce (koło 10-tej). Taki był "olsztyniak" do którego wsiadałem w Toruniu. Komu przeszkadzał?

  • sd – 12.01.2018

    To ma być oferta? Kpiny i tyle.

  • kolejFAN – 12.01.2018

    kpina jakaś. EIC i EIC-P w chorej taryfie dla kołnierzyków wsadżcie sobie w d..

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.