TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Oferta na internet w Pendolino to kwestia dni
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 21.02.2018 19:17:52 2 komentarze
Oferta na interent w Pendolino to kwestia dni

Ofertę na montaż urządzeń do internetu w Pendolino powinniśmy dostać w ciągu kilku dni - powiedział w środę prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Ofertę na montaż urządzeń do internetu w Pendolino powinniśmy dostać w ciągu kilku dni - powiedział w środę prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Dodał, że zarząd spółki podejmie wtedy decyzje o dalszym etapie prac. Internet ma być dostępny w Pendolino do końca 2018 roku. Chraniuk powiedział w trakcie środowej konferencji prasowej, że "już przeprowadzono testy urządzeń, dzięki którym będzie dostęp do internetu w Pendolino. Wyszły one bardzo dobrze". Prezes dodał, że "nie będzie potrzeba dużo czasu na montaż urządzeń, a sygnał będzie bardzo mocny".

Jak zaznaczył Chraniuk, internet z Pendolino będzie dostępny do końca tego roku, najpóźniej do stycznia-lutego przyszłego roku. "Tak zapowiedział minister infrastruktur Andrzej Adamczyk i tego się trzymamy" - dodał.

Adamczyk w styczniu br. mówił, że zamawiający pociągi Pendolino przed laty, nie przewidzieli w tych pociągach internetu. "Skutkiem tego gwarant, producent, miał duże problemy, aby wyrazić zgodę na montaż takiej instalacji internetowej" - powiedział Adamczyk. Dodał, że samodzielny montaż takich urządzeń byłby naruszeniem gwarancji.

Prezes zarządu PKP SA Krzysztof Mamiński mówił w styczniu, że w składach, które będą szły do przeglądów okresowych, będzie instalowane wi-fi. "Nie wyłączamy składów tylko dlatego, żeby zainstalować internet. Będziemy montować sukcesywnie" - dodał.

PKP Intercity informowało, że w przypadku technologii dostępu do internetu przewidywane jest łączenie w jednym czasie sygnału internetowego od wielu operatorów GSM i udostępnianie go w pociągach.

Z kupionych przez PKP Intercity składów pasażerskich tylko w Pendolino nie ma wi-fi. Usługa taka działa w pozostałych zakupionych pociągach, takich jak Dart i Flirt.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pendolino
PKP Intercity
Alstom
  • Edi666 – 21.02.2018

    A kiedy będą prowadzone przeglądy i jaki jest realny termin montażu?

  • mechanik – 22.02.2018

    Tytuł, litości

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !