TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Odwołanie Alstomu oddalone
InfoTram.pl - Opublikowano: 16.05.2017 11:00:53 6 komentarzy
Odwołanie Alstomu oddalone

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie Alstomu w przetargu na dostawę wagonów dla Tramwajów Warszawskich.

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie Alstomu w przetargu na dostawę wagonów dla Tramwajów Warszawskich.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl szanse na sukces producenta w postępowaniu przed KIO był znikome od samego początku. Stąd też decyzja Izby dziwić nie powinna. Przypomnijmy, że odwołanie dotyczyło zapisów dotyczących ceny tramwajów z opcji. Alstomowi nie podobał się zapis mówiący, iż cena tramwaju z opcji może być niższa niż 7% ceny tramwaju z podstawowej części przetargu. Producent domagał się zmiany zapisu "ceny jednostkowe tramwajów w opcji nie mogą być wyższe niż odpowiednie ceny tramwajów w zamówieniu podstawowym i nie mogą być niższe niż 7% w stosunku do odpowiednich cen jednostkowych netto tramwajów w zamówieniu podstawowym" na zapis "ceny jednostkowe tramwajów netto w opcji nie mogą być wyższe niż odpowiednie ceny jednostkowe tramwajów netto w zamówieniu podstawowym", a tym samym przywrócenia poprzedniego brzmienia zapisów SIWZ.

Izba nie podzieliła argumentacji francuskiej firmy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Alstom
Tramwaje Warszawskie
KIO
przetarg
 • vavato – 16.05.2017

  Bardzo dziwny ruch ze strony Alstomu, nie wiem co oni kombinowali tym odwołaniem z kapelusza.

 • ANALizator – 17.05.2017

  czytaj ze zrozumieniem... CHCIELI WYELIMINOWAĆ POLSKIE FIRMY. W ten sposób każda POLSKA firma zrobi tramwaj z opcji z ceną niższą o ileś procent. ONI NIE MOGĄ SOBIE NA TO POZWOLIĆ bo nie zarobią nic.

 • Karanto – 17.05.2017

  Dobrze rozumiem, że chcieli aby cena tramwaju netto w opcji była taka sama jak w podstawowej wersji i nie mogła być niższa tak jak było zapisane? Przecież to oczywiste że Warszawa chce kupić taniej opcję a nie po tej samej cenie.

 • Marcin MZ – 17.05.2017

  Z przykrością muszę stwierdzić, że informacje na ten temat na Infotram są wyjątkowo nieprecyzyjne (to określenie uprzejme bo po prawdzie powinno być "wprowadzające czytelników w błąd!") Według portalu Transport Publiczny Alstomowi chodziło o to żeby usunąć ograniczenie ceny w opcji (mogą być tańsze o max 7% od cen w zamówieniu podstawowym) ponieważ: tramwaje są zaprojektowane, przetestowane, mają już wszystkie dopuszczenia i (ponieważ nie ma pewności, że zamawiający skorzysta z opcji) wszystkie koszty tych działań są już ujęte w cenie zamówienia podstawowego - mogą być tańsze o więcej niż marne 7%.@ANALizator, @Karanto - mylicie się: Alstom chciał żeby TW mogły kupić tramwaje w opcji taniej niż to sobie głupio ograniczyły!!!!!InfoTram - według tekstu, który komentuję jeżeli tramwaj z zamówienia podstawowego kosztował 10 to w opcji nie może kosztować mniej niż 0,7!!!!! Brakuje słówka "o" a w poprzednich tekstach na ten temat też było mnóstwo bełkotu!!! Język polski - trudna język! I może krótki kurs logiki? (Przepraszam za złośliwość - generalnie robicie na Transinfo kawał dobrej roboty - dzięki!!!

 • jatal – 17.05.2017

  @redW ostatnim zdaniu powinniście zamienić miejscami cytaty w cydzysłowach. Wtedy będzie dobrze.Dla jasności warto było dodać że Alstom chciał po prostu przywrócenia pierwotnej treści siwz.@ vavatoJedynym wytłumaczalnym powodem wniesienia odwołania była chęć odwleczenia otwarcia ofert. Cała sprawa (zarówno zmiana siwz jak i odwołanie) nie ma większego sensu bo w ocenie oferty cena punktowana jest łącznie bez rozbicia na składniki.@ KarantoWręcz przeciwnie formalnie chcieli żeby opcje mogły być jeszcze tańsze niż dopuszczają TW.

 • InfoTram.pl – 17.05.2017

  Dzięki jatal . Zaplątaliśmy się rzeczywiście. Poprawione.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!