TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Odpowiedzialny za transakcje PFR w PESIE i FPS odchodzi
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 06.12.2018 08:58:08
Odpowiedzialny za transakcje PFR w PESIE i FPS odchodzi

Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Marcin Piasecki złożył rezygnację ze skutkiem od 31 grudnia 2018 roku - poinformował PFR w komunikacie prasowym.

Wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Marcin Piasecki złożył rezygnację ze skutkiem od 31 grudnia 2018 roku - poinformował PFR w komunikacie prasowym.

Piasecki był związany ze spółką od momentu jej powstania w 2013 roku, a od 1 czerwca 2016 roku zajmował stanowisko wiceprezesa ds. inwestycyjnych.

Marcin Piasecki odpowiadał w zarządzie PFR za działalność inwestycyjną, w szczególności w obszarze infrastruktury i inwestycji kapitałowych.Marcin Piasecki zainicjował i przeprowadził pierwsze przedsięwzięcia infrastrukturalne PFR z udziałem partnerów prywatnych: Rail Capital Partners (z Pesą) oraz Maining Equipment Finance (z Famurem), inwestycje w projekt budowy elektrowni w Jaworznie, czy też projekt budowy trasy Łagiewnickiej w Krakowie. Doprowadził również do nabycia przez PFR Polskich Kolei Linowych.

Wśród transakcji kapitałowych przeprowadzonych przez Piaseckiego są inwestycje PFR w WB Electronics, H. Cegielski – Poznań, przejęcie kontroli nad Pesa Bydgoszcz oraz zawarcie umowy z hiszpańskim CAF na nabycie mniejszościowych udziałów w Solarisie. Doprowadził do powstania spółki PFR Life Science, odpowiedzialnej za inwestycje w przedsiębiorstwa biotechnologiczne. W 2018 roku spółka zainwestowała w krakowską Selvitę i łódzki Mabion.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PFR
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.