TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Odcinek Bytów – Korzybie nie będzie reaktywowany
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.08.2019 10:16:40
Odcinek Bytów – Korzybie nie będzie reaktywowany (foto: PKP PLK)

W styczniu 2019 r. Spółka PKP PLK S.A. podpisała z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego umowę na dofinansowanie opracowania dokumentacji przedprojektowej dla projektu "Rewitalizacja linii kolejowej nr 211 odcinek Lipusz – Kościerzyna i linii kolejowej nr 212 Lipusz – Bytów".

W styczniu 2019 r. Spółka PKP PLK S.A. podpisała z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego umowę na dofinansowanie opracowania dokumentacji przedprojektowej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 dla projektu "Rewitalizacja linii kolejowej nr 211 odcinek Lipusz – Kościerzyna i linii kolejowej nr 212 Lipusz – Bytów".

Jak podaje wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel zakres powyższego projektu, w tym ujęcie w nim linii nr 212 tylko na odcinku Lipusz – Bytów, wynikał z rekomendacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, będącego organizatorem publicznego transportu zbiorowego na terenie województwa. Mając na uwadze powyższe, obecnie nie jest planowane rozszerzenie przedmiotowej dokumentacji o linię kolejową nr 212 na odcinku Bytów – Korzybie – podał Bittel.

Wyjaśnił także, że obecnie prowadzone są prace planistyczne związane z nową perspektywą finansową 2021 - 2027. W ramach powyższych prac zostały zidentyfikowane projekty obejmujące linię kolejową nr 212 zarówno na odcinku Lipusz - Bytów (dla którego w obecnej perspektywie ma zostać opracowana dokumentacja przedprojektowa w ramach wymienionego wyżej projektu), jak i na odcinku Bytów - Korzybie. Zakładanym efektem końcowym powyższych prac planistycznych będzie lista projektów inwestycyjnych przewidzianych do realizacji w kolejnych latach. Wybrane zostaną te projekty, które na podstawie analiz najlepiej wpisują się w sieciowy charakter transportu kolejowego, a tym samym mogą istotnie przyczynić się do zwiększenia liczby pasażerów oraz ładunków. Ostateczna lista projektów będzie uwarunkowana dostępnością środków finansowych oraz decyzjami uprawnionych interesariuszy, w tym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Należy także zauważyć, że w dotychczasowej korespondencji związanej z planowaniem nowej perspektywy Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego nie wskazał linii kolejowej 212 na odcinku Bytów - Korzybie w swoich propozycjach inwestycji – stwierdził Bittel.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bytów
PKP PLK
Ministerstwo Infrastruktury
Pomorskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !