TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Odblokowano trasę kolejową Poznań - Szczecin
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 02.03.2019 12:48:33
zdjęcie ilustracyjne (mat. prasowe)

Trasa kolejowa Poznań - Szczecin została odblokowana w sobotę rano po tym, jak w piątek wykoleiły się trzy wagony pociągu towarowego w miejscowości Kiekrz (Wielkopolskie).

Trasa kolejowa Poznań - Szczecin została odblokowana w sobotę rano po tym, jak w piątek wykoleiły się trzy wagony pociągu towarowego w miejscowości Kiekrz (Wielkopolskie). Pasażerowie musieli korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej.

Do zdarzenia doszło około godz. 14.30 na przejeździe kolejowym w podpoznańskiej miejscowości Kiekrz. Z niewiadomych dotąd przyczyn wykoleiły się trzy puste węglarki pociągu towarowego relacji Tarnowskie Góry - Świnoujście. Część składu zablokowała przejazd, a ruch pociągów w obu kierunkach został wstrzymany, bo drugi tor jest wyłączony z ruchu z powodu remontu.

Jak poinformował PAP Zbigniew Wolny z biura prasowego PKP PLK, ruch pociągów pasażerskich został przywrócony w sobotę o godz. 5.30.

"Nasze służby intensywnie pracowały przez całą noc, bowiem jest to niezwykle ważna linia kolejowa. Wykolejone wagony zostały usunięte, pozostało jeszcze kilka wagonów, które nie blokują przejazdu, ale one i też zostaną w najbliższym czasie odholowane" - powiedział.

Podróżni musieli korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej, a pociągi notowały duże opóźnienia. Przyczyny wypadku bada specjalna komisja.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wykolejenie