TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od poniedziałku korekty w rozkładzie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 06.02.2017 00:01:34 4 komentarze
Od poniedziałku korekty w rozkładzie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej

Od poniedziałku zostaną wprowadzone korekty w rozkładzie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA) w województwie małopolskim. Dotyczą przede wszystkim linii Kraków - Tarnów ? Nowy Sącz ? Piwniczna/Krynica.

Od poniedziałku zostaną wprowadzone korekty w rozkładzie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA) w województwie małopolskim. Dotyczą przede wszystkim linii Kraków - Tarnów ? Nowy Sącz ? Piwniczna/Krynica.

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wprowadzone zmiany są efektem odbytych w dniach 16-22 stycznia konsultacji projektu rozkładu jazdy na dwóch liniach: SKA2 Kraków ? Sędziszów oraz SKA3 Kraków ? Tarnów i Tarnów ? Nowy Sącz ? Piwniczna/Krynica. W ich trakcie mieszkańcy zgłosili 184 uwagi, z których większość dotyczyła oferty na odcinku Tarnów ? Nowy Sącz ? Piwniczna/Krynica.

Od poniedziałku przesunięte zostaną popołudniowe odjazdy pociągów z Nowego Sącza do Tarnowa z godzin 15:25 i 16:55 na 14:22 i 15:37 oraz wieczorne połączenie między Krynicą a Krakowem - planowana godzina odjazdu pociągu ze stacji Krynica to 17:08.

Skorygowane będą też godziny kursowania wybranych pociągów relacji Nowy Sącz ? Piwniczna ? w miejsce pociągów odjeżdżających z Nowego Sącza po godzinie 10.00 i 12.00 wprowadzono kursy po godz. 14.00 i 16.00.

Odjazd porannego pociągu z Tarnowa do Nowego Sącza został przesunięty z 10:50 na 7:43. W planach jest także zwiększenie liczby połączeń na linii SKA3.

Wśród uwag dotyczących linii SKA2 Sędziszów ? Miechów ? Kraków dominowały te odnoszące się do drobnych korekt godzin kursowania pociągów oraz wydłużenia relacji niektórych kursów. Wprowadzenie tych zmian będzie możliwe od 12 marca.

Obecnie w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej działają trzy linie: SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia - Kraków Główny - Kraków Lotnisko, SKA2 Kraków Główny ? Miechów/Sędziszów oraz SKA3 Kraków ? Tarnów i Tarnów ? Nowy Sącz ? Piwniczna/Krynica. Obsługują je dwie spółki: samorządowa Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne.

W planach są kolejne linie aglomeracyjne, w tym z Krakowa do Skawiny, a później wydłużenie jej w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej i Oświęcimia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
Koleje Małopolskie
Małopolska
Kraków
Krynica
 • kns – 06.02.2017

  W konsultacjach proponowano więcej pociągów do Krynicy. W odpowiedzi UM ograniczył jedną parę do soboty i niedzieli. Od poniedziałku do piątku z Krynicy rano wyjeżdżają dwa pociągi i od 6,00 cało dobowa przerwa ! Od Piwnicznej do Krynicy jest to najgorszy rozkład w historii kryniczanki. Dlaczego Jaworzyna nie jeździ codziennie Krynicy? Pociągi do Piwnicznej nie wytrzymają konkurencji autobusów i busów, które kursują co pół godziny. Jaki jest sens remontów torów , gdy TRZECH Przewoźników do Krynicy w tygodniu puszcza dwa pociągi? Zmiana rozkładu w środku ferii jest nie zrozumiała. Marszałek przyznaje się do błędu . Wprowadzony w grudniu rozkład był zły. Obecny pomija całkowicie turystów.

 • XDDDDD – 06.02.2017

  Jakie dwa? Jaworzyna, Nikifor, regio, TLK Malinowski

 • kns – 06.02.2017

  Proszę zwrócić uwagę na terminy kursowania. Od poniedziałku do piątku zostaje tylkoNikifor i regio.

 • www – 06.02.2017

  Powiedzmy sobie otwarcie. Puszczanie paru pociągów na dobę do Krynicy nie ma żadnego sensu. Kolejarze żyją na innej planecie w XVIII czy XIX wieku? Autobusy nie istnieją? Trzeba mieć ogromnie dużo wolnego czasu, żeby liczyć na pociągi na tej trasie.Przewoźnicy autobusowi muszą turlać się ze śmiechu po podłodze za ten "pro-pasażerski" rozkład jazdy z biletami droższymi niż w autobusach.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!