TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od niedzieli wracają pociągi na trasę Olsztyn-Działdowo. Ale będą inne utrudnienia
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 12.12.2019 13:45:18
Od niedzieli wracają pociągi na trasę Olsztyn-Działdowo. Ale będą inne utrudnienia (foto: PKP PLK)

Od niedzieli pociągi będą jeździły na całej trasie kolejowej Olsztyn-Działdowo - poinformował na konferencji prasowej w Olsztynie prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Ruszą też połączenia na modernizowanej ostatnio trasie Szczytno-Ełk.

Od niedzieli pociągi będą jeździły na całej trasie kolejowej Olsztyn-Działdowo - poinformował na konferencji prasowej w Olsztynie prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Ruszą też połączenia na modernizowanej ostatnio trasie Szczytno-Ełk.

"Przeszliśmy z etapu mówienia o planowaniu, ogłaszania przetargów i wchodzenia na plac budowy do etapu mówienia o efektach realizacji inwestycji" - powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Olsztynie prezes PKP PLK Ireneusz Merchel i poinformował, że od niedzieli zostaną przywrócone połączenia kolejowe pomiędzy Olsztynem a Działdowem na całej długości linii. Od niedzieli także będą realizowane połączenia na modernizowanej ostatnio trasie Szczytno-Ełk.

140 km/h

Z informacji przekazanych przez Merchela wynika, że z Olsztyna do Działdowa pociągi będą rozwijały prędkość 140 km na godz. (dotąd było to 100 km na godz.), przy czym takie prędkości zostaną wprowadzone dopiero w marcu. "Żeby przyzwyczaić ludzi do powrotu pociągów, na wszelkich przejazdach pociągi będą na razie zwalniały" - powiedział Merchel.

Modernizacja linii Olsztyn-Działdowo kosztowała ponad 260 mln zł; została sfinansowana z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Więcej pasażerów do Olsztyna

Podczas konferencji w Olsztynie Merchel poinformował, że pociągi na trasie Olsztyn-Warszawa notują najwyższy przyrost pasażerów. "Osiem par pociągów na tej trasie notuje pełne obłożenie" - powiedział. Dodał, że ma nadzieję, że władze regionalne w nowej siatce połączeń uwzględnią fakt zmodernizowania torów i wprowadzą więcej połączeń np. między Szczytnem a Ełkiem.

"Potrzebne są połączenia rano i wieczorem, o dogodnych dla pasażerów porach, a nie jedno połączenie na dzień, które mało komu godzinowo pasuje" - powiedział Merchel.

Modernizacja trasy Ełk-Giżycko

Prezes PKP PLK zapowiedział także, że przygotowywana jest modernizacja trasy z Ełku do Giżycka, która nie jest teraz zelektryfikowana. W dalszej kolejności ma być przeprowadzona elektryfikacja z Giżycka do Korsz.

W fazie przetargów jest modernizacja trasy kolejowej na odcinku z Olsztyna Gutkowa do Dobrego Miasta. Merchel ma nadzieję, że trasa ta zostanie wydłużona do Braniewa, ale - jak mówił - na razie nie ma zapewnionego finansowania tych robót.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Działdowo
Olsztyn
PKP PLK
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.