TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od niedzieli ruszają połączenia Słupsk-Ustka
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.12.2019 11:45:17
Od niedzieli ruszają połączenia Słupsk-Ustka (foto: PKP PLK)

Od niedzieli na trasę między Słupskiem a Ustką wracają regularne połączenia kolejowe; podróżujący będą mogli też skorzystać z nowych przystanków Słupsk Północny i Ustka Uroczysko.

Od niedzieli na trasę między Słupskiem a Ustką wracają regularne połączenia kolejowe; podróżujący będą mogli też skorzystać z nowych przystanków Słupsk Północny i Ustka Uroczysko.

Od niedzieli wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Przewiduje on, że pociągi między Słupskiem i Ustką będą jeździć codziennie, a nie tylko w sezonie wakacyjnym. Na linii tej podróżnym zostaną też udostępnione dwa nowe przystanki – Słupsk Północny oraz Ustka Uroczysko. Powstały one w ramach inwestycji "Rewitalizacja linii kolejowej nr 405 odcinek granica województwa – Słupsk – Ustka".

Na trasie Słupsk – Ustka – Ustka Uroczysko kursować ma w dni robocze 14 par pociągów, a w weekendy 13 par. W rozkładzie przewidziano, że pierwszy pociąg ze Słupska do Ustki Uroczysko wyjeżdżać ma o godz. 5.30, a z Ustki Uroczysko do Słupska o godz. 6.00. Pociągi na tej trasie kursować mają co godzinę, a ostatni pociąg ze Słupska wyjechać ma o godz. 18.30, a z Ustki Uroczysko o 19.00.

Wybudowany przystanek w Słupsku znajduje się przy ul. Św. Klary z Asyżu, a w jego sąsiedztwie zlokalizowana jest specjalna strefa ekonomiczna i aquapark. Lokalizacja przystanku Ustka Uroczysko skróci podróżnym wysiadającym w Ustce drogę nad morze.

Jak informuje PKP PLK, w ramach tej inwestycji PKP PLK zmodernizowały 70 km linii oraz 19 stacji i przystanków. Wymienione zostały urządzenia sterowania ruchem kolejowym, przebudowano 50 przejazdów kolejowo-drogowych i wyremontowano 48 obiektów inżynieryjnych, w tym 4 mosty i 8 wiaduktów. Jak zaznaczono, po zakończeniu wszystkich prac przewidzianych w ramach inwestycji pociągi pojadą z prędkością do 100 km/godz. Skróci to czas przejazdu między Szczecinkiem a Słupskiem o około 12 minut.

Realizowany projekt "Rewitalizacja linii kolejowej nr 405 odcinek granica województwa – Słupsk – Ustka" ma wartość 165 mln zł netto i jest współfinansowany w 85 proc. ze środków europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Słupsk
Ustka
Pomorskie
PKP PLK