TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od niedzieli ruszają połączenia Słupsk-Ustka
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.12.2019 11:45:17
Od niedzieli ruszają połączenia Słupsk-Ustka (foto: PKP PLK)

Od niedzieli na trasę między Słupskiem a Ustką wracają regularne połączenia kolejowe; podróżujący będą mogli też skorzystać z nowych przystanków Słupsk Północny i Ustka Uroczysko.

Od niedzieli na trasę między Słupskiem a Ustką wracają regularne połączenia kolejowe; podróżujący będą mogli też skorzystać z nowych przystanków Słupsk Północny i Ustka Uroczysko.

Od niedzieli wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Przewiduje on, że pociągi między Słupskiem i Ustką będą jeździć codziennie, a nie tylko w sezonie wakacyjnym. Na linii tej podróżnym zostaną też udostępnione dwa nowe przystanki – Słupsk Północny oraz Ustka Uroczysko. Powstały one w ramach inwestycji "Rewitalizacja linii kolejowej nr 405 odcinek granica województwa – Słupsk – Ustka".

Na trasie Słupsk – Ustka – Ustka Uroczysko kursować ma w dni robocze 14 par pociągów, a w weekendy 13 par. W rozkładzie przewidziano, że pierwszy pociąg ze Słupska do Ustki Uroczysko wyjeżdżać ma o godz. 5.30, a z Ustki Uroczysko do Słupska o godz. 6.00. Pociągi na tej trasie kursować mają co godzinę, a ostatni pociąg ze Słupska wyjechać ma o godz. 18.30, a z Ustki Uroczysko o 19.00.

Wybudowany przystanek w Słupsku znajduje się przy ul. Św. Klary z Asyżu, a w jego sąsiedztwie zlokalizowana jest specjalna strefa ekonomiczna i aquapark. Lokalizacja przystanku Ustka Uroczysko skróci podróżnym wysiadającym w Ustce drogę nad morze.

Jak informuje PKP PLK, w ramach tej inwestycji PKP PLK zmodernizowały 70 km linii oraz 19 stacji i przystanków. Wymienione zostały urządzenia sterowania ruchem kolejowym, przebudowano 50 przejazdów kolejowo-drogowych i wyremontowano 48 obiektów inżynieryjnych, w tym 4 mosty i 8 wiaduktów. Jak zaznaczono, po zakończeniu wszystkich prac przewidzianych w ramach inwestycji pociągi pojadą z prędkością do 100 km/godz. Skróci to czas przejazdu między Szczecinkiem a Słupskiem o około 12 minut.

Realizowany projekt "Rewitalizacja linii kolejowej nr 405 odcinek granica województwa – Słupsk – Ustka" ma wartość 165 mln zł netto i jest współfinansowany w 85 proc. ze środków europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Słupsk
Ustka
Pomorskie
PKP PLK
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.