TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od grudnia pociągi PKP Intercity na lotnisko Chopina
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.09.2019 10:10:30
Od grudnia pociągi PKP Intercity na lotnisko Chopina

Od grudnia PKP Intercity uruchomią 6 par połączeń na warszawskie lotnisko Chopina. Przewoźnik poinformował, że będą one skorelowane z rozkładem lotów Polskich Linii Lotniczych LOT.

Od grudnia PKP Intercity uruchomią 6 par połączeń na warszawskie lotnisko Chopina. Przewoźnik poinformował, że będą one skorelowane z rozkładem lotów Polskich Linii Lotniczych LOT.

Na lotnisko, według informacji przekazanych przez PKP Intercity będzie można dojechać z Łodzi. Połączenia będą obsługiwane składami PESA Dart. Stacja przy lotnisku jest czołowa, stąd połączenia te muszą być obsługiwane eztami – powiedział Marek Chraniuk, Prezes PKP Intercity. 

Po drodze pociągi zatrzymają się na stacjach: Koluszki, Skierniewice, Żyrardów, Warszawa Rakowiec i Warszawa Służewiec.

Będzie to projekt pilotażowy – zapowiedział Marek Chraniuk. Chcemy zobaczyć jak pasażerowie zareagują na to połączenie. Będą wykonywane badania wśród podróżnych - dodał.  

Przewoźnik poinformował, że w ten sposób odpowiada na potrzeby pasażerów lotniczych, a także zapewni dowozy i odwozy z pracy dla osób pracujących w obszarze stacji Warszawa Służewiec, obok której znajduje się biznesowe centrum stolicy.

Przypomnijmy, że plany uruchomienia pociągów PKP Intercity na lotnisko Chopina spotkały się z dość ostrą reakcją władz Warszawy, które stoją na stanowisku, że spowoduje to utrudnienia w kursowaniu głównie pociągów SKM. Rozkład jazdy ma być jednak ułożony tak, aby pociągi dalekobieżne nie wpływały na kursowanie eskaemki. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
lotnisko
 • Krzysiek Basiak – 12.09.2019

  Baj baj równy, 15 minutowy rozkład SKM i KM na lotnisku...

 • Piotr Trybunalski – 12.09.2019

  Nóż się w kieszeni otwiera

 • Kamil Płatos – 12.09.2019

  Ciekawe ile pasażerów się jebnie i wsiądzie w to coś żeby na Zachodni dojechać. Nie mówiąc o jakimś wspólnym bilecie :D

 • Piotr Łężak – 12.09.2019

  Szkoda że nie do Modlina...

 • Piotr Figiel – 12.09.2019

  Argumenty nie muszą przekonywać PLK. Władze Warszawie tylko napisały że są przeciwne takiemu pomysłowi. Nie wykonały żadnego przewidzianego prawem ruchu aby powstrzymać realizację planów PKP Intercity. Skutki uruchomienia tych pociągów będą tragiczne dla Warszawiaków i Mazowszan. W rozkładzie jazdy pociągów lotniskowych SKM i KM pojawią się dziury. Możemy zapomnieć o utrzymaniu w miarę równych odstępów między kursami pociągów aglomeracyjnych.

 • Marcin Grzegorz – 12.09.2019

  Dartami? Jest duża szansa że pasażerowie nie dojadą na czas lub w ogóle nie dojadą.

 • Andrzej Lewandowski – 12.09.2019

  Rozumiem, że te pociagi ominą Warszawę Zachodnia? Jeżeli tak, to którędy pojadą do lotniska?

 • Przemysław Mucha – 12.09.2019

  ale tylko z łodzi pociągi na lotnisko Chopina

 • Wojtek Darocha – 12.09.2019

  A będzie można jeździć na Warszawską kartę miejska?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.