TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od dziś zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Mazowieckich
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.03.2018 11:14:26
Od dziś zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Mazowieckich

Dziś (11 marca) zmienił się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Zmiany w kursowaniu pociągów dotyczą prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Rozkład jazdy w takim kształcie będzie przez trzy miesiące, tj. do 9 czerwca 2018 r.

Dziś (11 marca) zmienił się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Zmiany w kursowaniu pociągów dotyczą prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Rozkład jazdy w takim kształcie będzie przez trzy miesiące, tj. do 9 czerwca 2018 r.

Zmiany dotyczą linii:

- średnicowej Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia - w związku z koniecznością przeprowadzenia prac utrzymaniowych w tunelu średnicowym podmiejskim od 11 marca do 18 marca ruch pociągów będzie prowadzony tylko w kierunku zachodnim. Część pociągów zostanie odwołana, niektóre pojadą przez stację Warszawa Centralna. Wybrane pociągi nie będą kursować podmiejską linią średnicową i zakończą/rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia.

- R1 Warszawa – Skierniewice - kontynuowany jest remont linii 447, a dotychczasowa organizacja ruchu po 11 marca nie ulegnie zmianie. Pociągi nie będą się zatrzymywać na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek i jak dotychczas będzie je zastępować komunikacja autobusowa.

Na trasie autobusów ZG i ZM w kierunku PKP Grodzisk Mazowiecki zostanie uruchomiony przystanek "na żądanie" - Ruczaj.

- R2 Warszawa – Łuków - w związku z wymianą rozjazdów w okresie od 5 czerwca do 8 czerwca nie będą kursowały pociągi kończące/rozpoczynające bieg na stacji Warszawa Rembertów.

- R3 Warszawa – Łowicz - kontynuowane są prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Część pociągów zakończy bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz Główny kursuje zastępcza komunikacja autobusowa. Dodatkowo, w związku z remontem linii nr 447 wciąż będą występować utrudnienia w stacji Warszawa Włochy. Część pociągów będzie kursować według zmienionego rozkładu jazdy, zaś kilka z nich zostanie odwołanych. W związku z kolejnymi fazami remontu na stacji Warszawa Włochy, rozkład jazdy zmieni się jeszcze dwukrotnie - 4 kwietnia, a następnie 6 maja.

- R6 Warszawa – Małkinia - kontynuowane są prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Modernizacja będzie dotyczyć odcinka Łochów - Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Z uwagi na to część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i wybrane połączenia obsłuży zastępcza komunikacja autobusową. Ponadto na odcinku Małkinia – Łochów w poniższych pociągach "PKP Intercity" S.A. będą honorowane ważne bilety KM:

• 1424 "Ondraszek" relacji Białystok – Bielsko Biała Główna codziennie;

• 6117 "Konopnicka" relacji Węgliniec – Białystok codziennie oprócz niedziel (7);

• 6157 "Konopnicka" relacji Wrocław Główny – Białystok w niedziele (7);

• 4125 "Ondraszek" relacji Bielsko Biała Główna – Białystok codziennie,

• 1011 "Leśmian" relacji Łódź Fabryczna – Białystok codziennie oprócz 1 kwietnia,

Ww. pociągi "PKP Intercity" S.A. zatrzymują się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku

- R7 Warszawa – Dęblin - nadal są prowadzone prace związane z modernizacją linii. Od 11 marca do 25 marca w związku z budową tunelu, ruch pociągów na odcinku Warszawa Falenica – Otwock będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu, zaś część pociągów zostanie odwołana lub skrócona do stacji Warszawa Falenica. Wybrane pociągi SKM Warszawa dojadą tylko do p.o. Świder. Zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa

w relacji Otwock – Warszawa Falenica. Od 26 marca do 14 kwietnia w związku z budową południowej obwodnicy Warszawy ruch pociągów na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Część pociągów zostanie odwołana. Wybrane pociągi SKM Warszawa dojadą tylko do p.o. Warszawa Międzylesie. Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa na odcinku Otwock – Warszawa Wiatraczna.

W całym okresie obowiązywania rozkładu utrudnienia będą dotyczyły stacji Otwock oraz odcinka Pilawa – Dęblin, gdzie uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Na trasie ZKA zostaną uruchomione dwa przystanki "na żądanie" - Rębków i Górki.

- R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna - w związku z pracami remontowymi na odcinku Piaseczno – Czachówek w terminie 4 - 30 kwietnia zostanie zamknięty jeden z torów. Część pociągów KM zostanie odwołana, wybrane pociągi będą kursowały w relacji skróconej do Piaseczna lub Nowej Iwicznej. Na odcinku Czachówek Południowy – Góra Kalwaria będą kursowały pociągi wahadłowe. Z uwagi na prace remontowe wystąpią nocne przerwy w ruchu pociągów na odcinku:

• Warka – Kruszyna od 27 kwietnia do 19 maja we wtorki, środy i czwartki w godz. od 23:00 do 4:30 dnia następnego;

• Radom – Lesiów 16 kwietnia w godz. od 23:30 do 3:30 dnia następnego.

Za odwołane pociągi na ww. odcinkach zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

- R9 Warszawa – Działdowo - ze względu modernizację infrastruktury ruch pociągów na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8 jest wstrzymany. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie się odbywać się po jednym czynnym torze.

- R29 Tłuszcz – Ostrołęka - planowany jest remont toru od 14 maja godz. 8:00 do 30 maja godz. 20:00. W tym czasie zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Wyszków- Ostrołęka.

Za odwołane pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

- R33 Sierpc - Kutno - na linii planowane są prace utrzymaniowe infrastruktury kolejowej.

W związku z tym od 7 maja do 9 czerwca ruch pociągów na całej linii zostanie wstrzymany i zastąpiony przez komunikację autobusową.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce "Tabele rozkładów jazdy".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
rozkład jazdy