TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od dziś (25 marca) z biletem ZTM pociągami po Gdańsku
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.03.2020 08:45:21
Od dziś (25 marca) z biletem ZTM pociągami po Gdańsku

Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z Miastem Gdańsk podjął decyzję, że od 25 marca 2020 roku w pociągach PKP SKM oraz Przewozów Regionalnych będą honorowane bilety okresowe, emitowane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z Miastem Gdańsk podjął decyzję, że od 25 marca 2020 roku w pociągach PKP SKM oraz Przewozów Regionalnych będą honorowane, w granicach administracyjnych Miasta Gdańska, ważne imienne bilety okresowe, emitowane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Nastąpiło zatem przyśpieszenie. Już bowiem od środy 25 marca, a nie jak pierwotnie zakładano od 1 kwietnia zacznie funkcjonować wspólny bilet na komunikację miejską oraz kolej na terenie Gdańska. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo i zwiększyć dostępność komunikacji dla mieszkańców.

W obecnej, trudnej sytuacji wszyscy przewoźnicy borykają się z brakami osobowymi. Z tego powodu zawieszono lub ograniczono wiele połączeń. Mimo to wciąż staramy się utrzymać funkcjonowanie komunikacji. Wzajemne honorowanie biletów, które miało być ułatwieniem dla mieszkańców, teraz staje się po prostu koniecznością – powiedział Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Jesteśmy zawsze po stronie interesu gdańszczanek i gdańszczan, dlatego tydzień wcześniej wprowadzamy możliwość korzystania z pociągów SKM i PKM w Gdańsku dla posiadaczy biletów okresowych i kart mieszkańca. Dziękuję za deklarację marszałka Mieczysława Struka i prawdziwą współpracę miedzysamorządową - dodała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Decyzja ta oznacza, że od 25 marca pasażerowie posiadający bilety okresowe i aktywną Gdańską Kartę Mieszkańca będą mogli podróżować nie tylko tramwajami i autobusami, ale także pociągami SKM i Przewozów Regionalnych w obszarze Gdańska, czyli pomiędzy stacjami Gdańsk Lipce, Gdańsk Żabianka oraz Gdańsk Osowa.

Dzięki szybszemu wdrożeniu wspólnego biletu łatwiej będzie dotrzeć mieszkańcom do miejsc pracy w warunkach kolejnych ograniczeń narzuconych przez rząd – wskazał Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

Wprowadzane rozwiązanie będzie funkcjonowało do końca roku, z możliwością wydłużenia tego terminu, jeżeli oferta będzie się cieszyć zainteresowaniem pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
PKP SKM
Gdańsk
Pomorskie
bilet