TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od 8 marca DB wprowadzi do ruchu jednostki odkupione od WestBahn
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.10.2019 13:16:14
Od 8 marca DB wprowadzi do ruchu jednostki odkupione od WestBahn (wiz. DB)

Od 8 marca 2020 roku na trasie Drezno – Rostock pojawią się dwupokładowe składy KISS, które Deutsche Bahn odkupiły od WestBahn.

Od 8 marca 2020 roku na trasie Drezno – Rostock pojawią się dwupokładowe składy KISS, które Deutsche Bahn odkupiły od WestBahn.

Obecnie trwa dostosowywanie ich do standardów DB, od systemów rezerwacyjnych aż po wygląd zewnętrzny. Celem przewoźnika jest podwojenie liczby pasażerów przewożonych na tej linii, do 260 mln rocznie. Stąd też plan zwiększenia liczny połączeń i konieczność wprowadzenia do ruchu nowych składów.

Chcemy krok po kroku zwiększać podaż i przepustowość transportu kolejowego w Niemczech. Czasy podróży stają się coraz krótsze. Regiony zbliżają się do siebie. Przy większym ruchu dalekobieżnym można namacalnie doświadczyć strategii silnej kolei dla wielu mieszkańców Niemiec Wschodnich w nadchodzących latach – powiedział Berthold Huber, dyrektor ds. transportu pasażerskiego DB.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Deutsche Bahn
Niemcy
Westbahn
Stadler
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.