TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od 18 maja w dni powszednie wracają wszystkie połączenia WKD
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.05.2020 17:45:03
Od 18 maja w dni powszednie wracają wszystkie połączenia WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że od dnia 18 maja 2020 roku (poniedziałek) zostaje przywrócony w pełnym zakresie roczny rozkład jazdy pociągów WKD ważny od dnia 15 grudnia 2019 roku

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że od dnia 18 maja 2020 roku (poniedziałek) zostaje przywrócony w pełnym zakresie roczny rozkład jazdy pociągów WKD ważny od dnia 15 grudnia 2019 roku, tj. według organizacji obowiązującej przed wprowadzeniem przez Radę Ministrów RP stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie stanu epidemii na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Powrót do standardowego rozkładu jazdy następuje w związku z prowadzonym bieżącym monitorowaniem frekwencji w pociągach na linii WKD w ramach obowiązującego tymczasowego, specjalnego rozkładu jazdy pociągów. Dotychczasowe zmiany w strukturze ustanowionych ograniczeń, nakazów i zakazów z tytułu utrzymującego się stanu epidemii, wprowadzonego decyzją organów państwowych, w tym ograniczeń w zakresie przemieszczania się z wykorzystaniem środków publicznego transportu zbiorowego, uwzględniając bieżącą organizację ruchu pociągów, po początkowym okresie spadkowym, skutkowały w ostatnich dniach systematycznym wzrostem potoków podróżnych na linii WKD.

Jak podaje przewoźnik kolejne posunięcia w kierunku sukcesywnego uruchamiania lub przywracania do funkcjonowania poszczególnych obszarów życia społeczno-gospodarczego, niewątpliwie wpłyną na dalszy wzrost mobilności ludności przy wykorzystaniu środków publicznego transportu zbiorowego. Szacując ich wpływ na organizowane przewozy na linii WKD, w celu zapobieżenia możliwości powstania ryzyka nadmiernego zatłoczenia w uruchamianych pociągach, jak również mając na uwadze szczególne uwarunkowania związane z bezpieczeństwem podróżnych oraz pracowników środków kolejowego transportu zbiorowego na linii WKD, bezpośrednio zaangażowanych w prowadzenie ruchu kolejowego – w uzgodnieniu z organizatorem przewozów, Samorządem Województwa Mazowieckiego, przywrócona zostaje maksymalna przewidziana w rozkładzie jazdy liczba połączeń wynosząca łącznie 192 kursy w każdy dzień powszedni (dotychczas 122), w tym również częstotliwość co 10 minut w porze szczytów przewozowych. Planowane posunięcia zapewnią utrzymanie obserwowanej tendencji w zakresie równomiernego i bezpiecznego lokowania podróżnych w poszczególnych pociągach.

W ramach decyzji Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 maja 2020 roku, w trzecim etapie znoszenia ograniczeń od dnia 18 maja 2020 roku zmianie ulega m.in. limit pasażerów w środkach transportu publicznego. Dotychczas obowiązujący limit, wynoszący maksymalnie 50% miejsc siedzących w pojeździe zostaje podwyższony do 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Dla pojazdów eksploatowanych przez Warszawską Kolej Dojazdową limit ten wyniesie w zależności od typu taboru od 150 do 152 pasażerów. Informacja w przedmiocie nowego limitu, obowiązującego od dnia 18.05.2020 zostanie niebawem zamieszczona na pojazdach obok dotychczas prezentowanej. Jednocześnie WKD przypomina, że do niedzieli włącznie obowiązuje ograniczenie w zakresie połowy miejsc siedzących.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
WKD
rozkład jazdy