TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od 17 czerwca pociągi Lubin – Wrocław zatrzymają się na pośrednich przystankach
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.06.2019 16:44:42
Od 17 czerwca pociągi Lublin – Wrocław zatrzymają się na pośrednich przystankach (źródło: FB)

Pociągi będą zatrzymywać się w Rzeszotarach, Raszówce, Gorzelinie i Chróstniku już od 17 czerwca – poinformował Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Pociągi będą zatrzymywać się w Rzeszotarach, Raszówce, Gorzelinie i Chróstniku już od 17 czerwca – poinformował Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Korekta rozkładu jazdy zostanie przeprowadzona na wniosek Kolei Dolnośląskich przez PKP PLK. Przewiduje ona postoje dla większości połączeń na ww. przystankach. Działania takie zostały podjęte po protestach mieszkańców Raszówki, którzy zatrzymali inauguracyjne połączenie z Lubina.

Z uwagi na brak przepustowości węzła Wrocław rozkład jazdy nie będzie zmieniany i pociągi na odcinku Wrocław – Legnica będą kursować z kilkuminutowymi opóźnieniami. Do Lubina przyjadą 3-4 minuty później, a z Lubina będą wyjeżdżać 2-4 minuty wcześniej w stosunku do obecnego rozkładu jazdy.

Tymoteusz Myrda podał też, że 1488 osób skorzystało z kolei w pierwszym dniu funkcjonowania połączenia Lubin – Wrocław. Jednorazowo najwięcej wsiadło w Lubinie o godz. 14:20 - 205 pasażerów. Całkiem niezły wynik.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Lubin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.