TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od 11 marca nowy rozkład pociągów ŁKA – remonty i ZKA
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.03.2018 16:24:32
Od 11 marca nowy rozkład pociągów ŁKA – remonty i ZKA

11 marca zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów, w tym również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

11 marca zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów, w tym również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Wraz z nim PKP PLK rozpoczyna intensywne remonty, szczególnie na linii kutnowskiej i łowickiej. Na odcinkach tych tras nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu pociągów. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi autobusową komunikację zastępczą, w tym autobusy przyśpieszone. Na pozostałych liniach obsługiwanych przez ŁKA do Sieradza, Skierniewic czy Warszawy pociągi pojadą bez większych zmian.

Prace PKP PLK zakładają remonty mostów, obiektów inżynieryjnych, przejazdów i szlaków kolejowych. Prace prowadzone będą odcinkami na linii nr 15 do Łowicza i 16 do Kutna. Z tego powodu nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu pociągów.

Na linii kutnowskiej zastępcza komunikacja autobusowa ŁKA będzie obowiązywała od 11 marca do 7 kwietnia pomiędzy Zgierzem, a Kutnem. Aby skrócić czas przejazdu na tym odcinku w godzinach szczytu jednocześnie z dworca Zgierz i Kutno będzie wyjeżdżał autobus przyśpieszony, zatrzymujący się tylko na wybranych stacjach oraz autobus obsługujący wszystkie stacje i przystanki.

Staramy się minimalizować utrudnienia związane z modernizacją linii kolejowych. Inwestycje są konieczne, zwłaszcza na linii kutnowskiej. Obecne prace poprawią stan infrastruktury, jednak w kontekście budowy tunelu średnicowego konieczne są tutaj poważne inwestycje – dobudowa drugiego toru lub budowa zupełnie nowej linii. Wiem, że PKP PLK analizuje te warianty. Czekamy na rozstrzygnięcia – powiedział Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Prace zaplanowano także na linii łowickiej. Tutaj wstrzymanie ruchu nastąpi od 9 kwietnia do 6 maja na odcinku Zgierz – Stryków, a od 7 maja do 9 czerwca Głowno – Łowicz. ŁKA uruchomi komunikację zastępczą. Z uwagi na remont stacji w Łowiczu niektóre pociągi będą kończyły bieg na stacji Łowicz Przedmieście. Do centrum miasta pasażerowie dojadą autobusami.

Czeka nas okres poważnych utrudnień w kursowaniu pociągów na terenie województwa łódzkiego. Wspólnie z organizatorem przewozów Urzędem Marszałkowskim i zarządcą infrastruktury PKP PLK staramy się wypracować takie rozwiązania, które zapewnią pasażerom możliwie najszybszy i najbardziej komfortowy transport zastępczy - powiedział Janusz Malinowski, prezes ŁKA.

Rozkład jazdy pociągów ŁKA na trasie do Sieradza, Koluszek, Skierniewic i Warszawy od 11 marca nie ulegnie znaczącym zmianom. Od czerwca PKP PLK planuje gruntowną modernizację linii sieradzkiej.

Dla pasażerów ŁKA jak zwykle przygotowała drukowane rozkłady jazdy, które są dostępne w kasach i u obsługi pociągów, jak również do pobrania na stronie internetowej. Wiosenny rozkład jazdy będzie obowiązywał do 9 czerwca.

Poniżej szczegóły rozkładu:

Linia Łódź – Kutno

Z powodu prac modernizacyjnych w terminie od 11 marca do 7 kwietnia na odcinku Zgierz – Kutno za wszystkie pociągi zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa oraz w dniach

8 i 29 kwietnia za ostatni pociąg do Ozorkowa i Kutna, a w dniu 30 kwietnia za pierwszy pociąg z Ozorkowa. Dodatkowo od 9 kwietnia do 9 czerwca oprócz 29 kwietnia z powodu przerw nocnych w ruchu pociągów na stacji Kutno ostatni pociąg z Łodzi dojedzie do Witonii, a dalej pojedzie autobus. Miejsca zatrzymań autobusów zostały szczegółowo opisane na ulotkach informacyjnych i dodatkowych plakatach oraz będą wyświetlane na monitorach w pociągach, a także w odrębnej informacji na naszej stronie internetowej. Czas przejazdu wydłuży się o 20 minut (autobus szybki) i 60 minut (autobus wolny).

Linia Łódź – Łowicz

Z powodu prac remontowych od dnia 9 kwietnia do 6 maja pomiędzy stacjami Zgierz – Stryków będzie kursowała Zastępcza Komunikacja Autobusowa, natomiast od 7 maja do 9 czerwca autobusy pojadą pomiędzy Głownem a Łowiczem. Czas przejazdu z Łodzi do Łowicza z uwzględnieniem przejazdów autobusem wydłuży się od 15 do 25 minut. Miejsca zatrzymań autobusów zostały szczegółowo opisane na ulotkach informacyjnych i dodatkowych plakatach oraz będą wyświetlane na monitorach w pociągach, a także w odrębnej informacji na naszej stronie internetowej.

Ze względu na trwająca przebudowę stacji Łowicz Główny wybrane pociągi będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Łowicz Przedmieście w określonych terminach, natomiast pomiędzy Przedmieściem, a Łowiczem Głównym zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Postoje autobusów wyznaczono przed stacjami kolejowymi i będą one skomunikowane na 5 minutach z pociągami.

Linia Łódź – Warszawa

Od 11 marca w weekendy pomiędzy Łodzią a Warszawą będzie kursowało 14 pociągów ŁKA Sprinter. Z Łodzi Fabrycznej do Warszawy Wschodniej pociągi odjadą o godzinie 7:01,9:15,11:15,13:19,15:30,17:30,20:14,

natomiast z Warszawy Centralnej do Łodzi Fabrycznej

o 9:34,11:50,13:25,15:30,18:27,20:00,22:25 (składy rozpoczynają bieg na stacji Warszawa Wschodnia o 9:24,11:39,13:14,15:19,18:14,19:39,22:14).

Linia Łódź – Koluszki – Skierniewice

Na odcinku Łódź Fabryczna – Skierniewice – Łódź Fabryczna przez Łódź Widzew będą niezmiennie kursować trzy pociągi nowej kategorii ŁKA Przyspieszony – ŁP. Pociągi zapewniają szybkie połączenie stolicy województwa z jednym z większych miast w naszym regionie. Odjazdy ze Skierniewic zaplanowano o godzinie 5:49 i 15:34, natomiast z Łodzi o godzinie 15:21.

Ich atutami jest to, że podróż potrwa tylko 45 minut tj. 3 minuty dłużej niż pociągiem PKP IC, natomiast cena biletu miesięcznego będzie niższa o 25 złotych, a dodatkowo obowiązuje w nich taryfa osobowa taka jak w pociągach, które zatrzymują się na każdej stacji i przystanku osobowym. Jeden z pociągów pojedzie w relacji Skierniewice – Łódź – Łowicz.

Linia Łódź Fabryczna/Widzew – Zgierz przez Łódź Arturówek.

Mając na względzie potrzeby podróżnych zapewniono bezpośredni dowóz na godzinę 8:00 (przyjazd Łódź Fabryczna 7:39) i odwóz po godzinie 16:00 (odjazd z Łodzi Fabrycznej 16:26)

w pełnej relacji Zgierz – Łódź Fabryczna – Zgierz oraz dogodne skomunikowania na stacji Łódź Widzew oraz w Zgierzu z pociągami własnymi oraz innych przewoźników. Z pociągu ze Zgierza odjazd 15:13 będzie można kontynuować podróż od stacji Łódź Widzew w kierunku Koluszek i Skierniewic pociągiem ŁP odjazd z Łodzi Widzewa o godzinie 15:30.

Linia Łódź Widzew/Kaliska – Sieradz

Przy przejazdach w relacji Łódź – Sieradz - Łódź istnieje możliwość skorzystania z oferty bilet zintegrowany ŁKA+PKS Sieradz, która umożliwia przejazd na jednym bilecie do wybranych miejscowości obsługiwanych przez PKS Sieradz. Wybrane pociągi ŁKA i autobusy PKS będą skomunikowane na stacji Sieradz.Sprawdź też:
ŁKA
PKP PLK
łódzkie
rozkład jazdy

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.