TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od 1 lipca Taryfa Pomorska. Wielkie ułatwienie dla pasażerów kolei!
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.06.2020 17:45:57
Od 1 lipca Taryfa Pomorska. Wielkie ułatwienie dla pasażerów kolei! (foto: UMWP)

Wielkie ułatwienie dla podróżujących koleją. Od 1 lipca 2020 r. w całym regionie będzie obowiązywać Taryfa Pomorska – podał tamtejszy Urząd Marszałkowski.

Wielkie ułatwienie dla podróżujących koleją. Od 1 lipca 2020 r. w całym regionie będzie obowiązywać Taryfa Pomorska – podał tamtejszy Urząd Marszałkowski.

Taryfa Pomorska to ułatwienie dla podróżujących koleją w województwie, zarówno w aglomeracji jak i w regionie. Zakupiony przez pasażera bilet będzie uprawniał do dowolnego wyboru przewoźnika (SKM i Przewozy Regionalne) na określonej trasie przejazdu. Zmienią się także ceny biletów.

Ujednolicona będzie także cena za przewóz rowerów.

Taryfa Pomorska

Obecnie, w pociągach kursujących na terenie województwa pomorskiego obowiązują taryfy zależne od przewoźnika. Od 1 lipca 2020 r. bilet zakupiony przez pasażera będzie uprawniał do dowolnego wyboru przewoźnika (SKM lub Przewozy Regionalne) na trasie przejazdu.

Przy projektowaniu nowej taryfy naszą intencją było obniżenie cen przy przejazdach z obszarów o ograniczonej dostępności transportowej do aglomeracji oraz ujednolicenie opłat za przejazdy pociągami organizowanymi przez samorząd województwa. Ponieważ ceny biletów jednorazowych i miesięcznych w Polregio są obecnie wyższe od cen biletów PKP SKM odpowiednio o 35 proc. i 38 proc., postanowiono wprowadzić Taryfę Pomorską z cenami niższymi średnio o 12 proc. od cen Polregio ale wyższymi od cen SKM średnio o 18 proc. – mówi Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury UMWP.

Nowe bilety

Dla złagodzenia skutków podwyżki  na obszarze aglomeracji, w Taryfie Pomorskiej został wprowadzony bilet miejski – jednorazowy w cenie 4,40 zł, miesięczny w cenie 92,00 zł.

Będą dwa rodzaje takich biletów. Pierwszy umożliwi przejazd na obszarze Gdańska i Sopotu pomiędzy stacjami Gdańsk Lipce – Gdańsk Osowa – Sopot Kamienny Potok. Drugi z kolei będzie ważny w Gdyni i Sopotu, a więc pomiędzy stacjami Gdynia Cisowa – Gdynia Karwiny – Sopot Wyścigi – informuje dyrektor Manikowski.

W ofercie będzie też tzw. bilet trójmiejski, który umożliwi przejazd na obszarze administracyjnym Gdańska, Gdyni, Sopotu pomiędzy stacjami Gdańsk Lipce – Gdańsk Osowa – Gdynia Cisowa. Jego cena to 6,50 zł, za bilet jednorazowy lub 136,00 zł za bilet miesięczny.

W obszarze Gdańsk – Żukowo – Wejherowo, w Taryfie Pomorskiej, został wprowadzony bilet dobowy strefowy w cenie 15 zł ograniczony stacjami Wejherowo – Żukowo – Gdańsk Lipce. Zakup biletu dobowego pozwoli na wielokrotne przejazdy w wyznaczonym obszarze.

Ujednolicona została także cena za przewóz roweru. Będzie ona wynosiła 3 złote, z wyjątkiem odcinka pomiędzy przystankami Wejherowo i Gdańsk Śródmieście, gdzie przewóz w dalszym ciągu będzie bezpłatny – podkreśla przedstawiciel UMWP. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pomorskie
bilet
taryfa
Przewozy Regionalne
PKP SKM