TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Obiecanki dla Dolnego Śląska. Nie wiadomo co, nie wiadomo kiedy
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.09.2020 10:45:16
Obiecanki dla Dolnego Śląska. Nie wiadomo co, nie wiadomo kiedy

Zapowiedź nowych, czyli zmodernizowanych EN57, dla Dolnego Śląska.

Nikt tyle nie da ile Polregio d. Przewozy Regionalne obieca. Jak się wydaje nie inaczej jest także i tym razem w przypadku Dolnego Śląska. Ważne, że panowie uśmiechnięci, a pozycja operatora w regionie nie jest zagrożona.

O spotkaniu władz województwa z Polregio d. Przewozy Regionalne poinformował na Facebooku Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Padły na nim obietnice, ale oczywiście bez jakichkolwiek szczegółów.

Na spotkaniu nie zabrakło także kwestii zakupu nowych pojazdów. Operator zadeklarował zmodernizowane pojazdy już w 2021 roku m.in. na "nadodrzance" oraz przedstawił plany zakupu nowego taboru, obsługującego również trasy na Dolnym Śląsku – podał Myrda.

Zabrakło jednak szczegółów, co przyznał sam przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego. Nie mamy jeszcze informacji o konkretnych modelach pojazdów, ale pewne jest, że nowszy tabor musi się tu pojawić – napisał.

W odpowiedzi jeden z komentatorów stwierdził, nie bez racji, że Polregio zakupi jak zawsze sporo najwyższej klasy świeżo zmodernizowanego i SPRAWDZONEGO taboru serii EN57.

I trudno się nie zgodzić z takim twierdzeniem. Jeśli operator zapowiada wprowadzenie zmodernizowanego taboru to nie będzie to nic innego jak EN57 po samodzielnie wykonanym retroficie. Efekt tych prac jest bliżej nieokreślony. Co do nowego taboru, to nie należy chyba spodziewać się go w ciągu najbliższych kliku lat, biorąc pod uwagę konieczność podjęcia decyzji, ogłoszenia przetargu i wyprodukowania składów, poczekamy na nie co najmniej 5 lat. A w tym czasie Polregio d. Przewozy Regionalne będą dalej eksploatować sprawdzony tabor serii EN57. Czyli bez zmian w omawianym zakresie.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dolnośląskie
Przewozy Regionalne