TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

OBB będą eksploatować pociąg wodorowy
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.09.2020 15:45:09
OBB będą eksploatować pociąg wodorowy (mat. pras.)

Pociąg wodorowy rozpoczyna regularne kursy w Austrii.

Pociąg Coradia iLint rozpocznie przewóz pasażerów Austriackich Kolei Federalnych. To jednostka, która wykorzystuje ogniwa paliwowe do przetwarzania wodoru i tlenu w energię elektryczną, co oznacza redukcję szkodliwych emisji do zera.

Pociąg przez trzy miesiące będzie przewoził pasażerów na trasach charakteryzujących się trudnym topograficznie terenem.

Włączenie naszego innowacyjnego pociągu do regularnej obsługi pasażerskiej przez ÖBB to kolejny krok milowy dla Coradia iLint. Zastosowana w pociągu bezemisyjna technologia napędowa stanowi przyjazną środowisku alternatywę dla konwencjonalnych pociągów spalinowych, w szczególności na niezelektryfikowanych liniach. To duża radość i satysfakcja, że ÖBB – niezawodny i wieloletni partner na europejskim rynku mobilności – wierzy w naszą technologię i korzyści, jakie ona zapewnia -powiedział Dr Jörg Nikutta, Dyrektor Zarządzający Alstom.

Niewątpliwie możemy nazwać Alstom prekursorem testowania technologii wodorowej na rynku kolejowym. Jako największa w Austrii firma dbająca o ochronę klimatu, aktywnie kształtujemy transport przyszłości oparty na alternatywnych technologiach – dodał Andreas Matthä, Dyrektor Zarządzający ÖBB-Holding AG.

We wrześniu 2018 roku pociągi Coradia iLint rozpoczęły stałą obsługę pasażerską w Dolnej Saksonii w Niemczech. Po półtorarocznej eksploatacji nadzorowanej i przejechanych ponad 180 tysiącach kilometrów, Alstom otrzymał zamówienie na dostawę 14 pociągów z tej serii, począwszy już od 2022 r.

Pociągi Coradia iLint przetestuje teraz austriacki operator ÖBB na regionalnych liniach kolejowych na południu kraju. W przyszłości nowe pojazdy mogą zastąpić tam pociągi spalinowe. Pociąg Coradia iLint charakteryzuje się niskim poziomem hałasu i może rozpędzić się do 140 km/h, a przy tym jest bezemisyjny.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
OBB
Austria
wodór