TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Oba świętokrzyskie Impulsy wcześniej, jeszcze w tym roku?
InfoRail.pl - Opublikowano: 10.07.2018 10:35:10
Oba świętokrzyskie Impulsy wcześniej, jeszcze w tym roku?

Newag podejmuje wysiłek, by oba czteroczłonowe pojazdy dostarczyć w tym roku – zapowiedział na łamach Echa dnia wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

Newag podejmuje wysiłek, by oba czteroczłonowe pojazdy dostarczyć w tym roku – zapowiedział na łamach Echa dnia wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

W umowie zapisano, że nowe pojazdy będą dostarczane etapowo. Pierwszy miał zostać przekazany do 25 października tego roku, natomiast drugi do 25 lutego 2019 roku. Jak się okazuje, dostawy mogą być zrealizowane wcześniej. Tak też stało się w przypadku kontraktu dla województwa zachodniopomorskiego, Newag zrealizował go już prawie w całości i znacznie przed terminem.

Przypomnijmy, że firma z Nowego Sącza w ubiegłych latach dostarczyła dla województwa świętokrzyskiego 6 Impulsów, ale krótszych. Teraz będą to najdłuższe jednostki w regionie. Czteroczłonowe Impulsy, o wartości 44 378 400 zł brutto.

Pomieszczą one około 400 osób, w tym dla 200 na miejscach siedzących. Nowe ezt, podobnie jak poprzednie będą wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań ułatwiających podróżowanie, m.in. windy dla niepełnosprawnych, gniazdka elektryczne przy każdym fotelu, dostęp do Internetu, klimatyzację, automaty biletowe, miejsca do przewozu rowerów oraz dużych bagaży czy też system informacji pasażerskiej. Nowością będą natomiast pętle indukcyjne, które umożliwią osobie niedosłyszącej odbiór nieskazitelnie czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną, w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy a także defibrylatory.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Impuls
świętokrzyskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.