TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowymi torami z Tarnowa do Muszyny
- Opublikowano: 20.07.2018 10:18:57
Nowymi torami z Tarnowa do Muszyny (foto: PKP PLK)

PKP Polskie Linie Kolejowe kończą, warte 65 mln zł, prace na linii kolejowej pomiędzy Grybowem a Kamionką Wielką.

PKP Polskie Linie Kolejowe kończą, warte 65 mln zł, prace na linii kolejowej pomiędzy Grybowem a Kamionką Wielką.

Pasażerowie na przystankach w Ptaszkowej i Mszalnicy oraz w Grybowie skorzystają ze zmodernizowanych peronów jeszcze w lipcu. Będą nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne. Poprawiono także oświetlenie. Perony są dostępne dla pasażerów o ograniczonej możliwości poruszania się.

Między Grybowem a Kamionką Wielką kończą się prace, m.in. przy sieci trakcyjnej na odcinku Ptaszkowa - Kamionka Wielka. Od 28 lipca pociągi mają pojechać nowym torem. Przywrócona będzie jazda dwutorowa, podczas prac przejazd zapewniał jeden tor.

Wiadukty w Grybowie, Siołkowej i Kamionce Wielkiej zostały odnowione lub całkowicie przebudowane. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo ruchu kolejowego, a kierowcy zyskają sprawniejszą komunikację w bezpośrednim sąsiedztwie torów.

Przeprowadzono także remont mostu nad rzeką Białą w Grybowie. 6-przęsłowy obiekt o długości 137 m został odnowiony, wzmocniony i zabezpieczony przed korozją. W sumie prace objęły 31 obiektów inżynieryjnych.

Głównym celem inwestycji jest ułatwienie dostępu do małopolskich atrakcji turystycznych na południu regionu. Zapewni to wymiana torów na odcinku niemal 20 km, poprawa bezpieczeństwa ruchu kolejowego i zwiększenie prędkości pociągów.

W ramach projektu wykonawca odnowił również nawierzchnię na 22 przejazdach kolejowo – drogowych, wybudował nową sieć trakcyjną oraz zainstalował nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Modernizacja odcinka linii kolejowej na trasie z Tarnowa do Muszyny rozpoczęła się w połowie 2017 r. Wartość prac to 65 mln zł. Inwestycja jest realizowana w ramach większego projektu związanego z modernizacją linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów - Muszyna.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
tory
peron
Muszyna