TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy styl ICE w Deutsche Bahn. Zamiast czerwonego zielony pas
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.09.2019 09:31:04 1 komentarz
Nowy styl ICE w Deutsche Bahn. Zamiast czerwonego zielony pas (foto: DB)

Deutsche Bahn zaprezentowały nowy wygląd zewnętrzny pociągów ICE. Czerwony pasek zmienia kolor na zielony.

Deutsche Bahn zaprezentowały nowy wygląd zewnętrzny pociągów ICE. Czerwony pasek zmienia kolor na zielony.

Jak podał przewoźnik wszystkie 280 pociągów ICE otrzymuje zielone paski jako symbol przyjaznej dla klimatu linii kolejowej na pierwszych i ostatnich wagonach. Tym samym Deutsche Bahn uwidaczniają swoją rolę pioniera środowiskowego. Dodatkowy symbol zielonej wtyczki pokazuje, że wszystkie pociągi dalekobieżne są zasilane w 100% zieloną energią elektryczną.

Żaden środek transportu nie jest tak przyjazny dla klimatu jak pociąg. Jako największa firma mobilna w Niemczech, pokazujemy, że naszym celem jest przewodzenie w dziedzinie ochrony klimatu. Wysyłamy silny sygnał za pomocą zielonego ICE – mówi Dr. Richard Lutz, szef DB.

Od 2018 roku wszystkie ICE zasilane są w 100% zieloną energią elektryczną. Dzięki całkowitej konwersji na energię odnawialną same DB zaoszczędziły około 1,4 miliona ton CO2 w 2018 r. Odpowiada to bilansowi emisji CO2 pół miliona samochodów.

Liczba pasażerów DB rośnie od lat. DB spodziewają się dalszego wzrostu w związku z możliwym obniżeniem stawki VAT. Obniżka z 19 do 7 procent w przypadku biletów dalekobieżnych oznaczałaby dla klientów obniżkę ceny o 10 procent.

Korzyścią finansową wynikającą z obniżenia podatku VAT są dla naszych klientów tańsze taryfy w stosunku 1: 1 – zaznacza szef DB.

Nowy wygląd zewnętrzny floty ICE jest częścią nowej strategii korporacyjnej "Niemcy potrzebują silnej kolei." DB ma między innymi podwoić liczbę pasażerów w ruchu dalekobieżnym, a tym samym wnieść istotny wkład w ochronę klimatu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Deutsche Bahn
Niemcy
ICE
  • kolejFAN – 11.09.2019

    co za chory bełkot. Nawet kolej zwariowała na punkcie sekty ekologistów!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.