TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy rozkład Kolei Mazowieckich
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.11.2017 12:44:05 6 komentarzy
Nowy rozkład Kolei Mazowieckich

10 grudnia 2017 r. wchodzi w życie nowa edycja rozkładu jazdy pociągów 2017/2018. Koleje Mazowieckie zaprezentowały dziś zmiany na poszczególnych liniach.

10 grudnia 2017 r. wchodzi w życie nowa edycja rozkładu jazdy pociągów 2017/2018. Koleje Mazowieckie zaprezentowały dziś zmiany na poszczególnych liniach.

Jak informował Dariusz Grajda, członek Zarządu przewoźnika nowa propozycja została skonstruowana na bazie obecnie obowiązującego rozkładu. W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jego pierwsza modyfikacja będzie obowiązywać do 10 marca 2018 r.

Rozkład jazdy edycji 2017/2018 został skonstruowany na bazie rozkładu obowiązującego jeszcze do 9 grudnia br. Nie ukrywam, że z uwagi na szeroko zakrojone prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę będzie to trudny rok. Remonty na liniach 447 oraz 7 są i będą szczególnie odczuwalne przez naszych podróżnych. Prosimy ich o wyrozumiałość i zapewniamy, że dołożymy starań, by niedogodności związane z zastąpieniem ruchu pociągów autobusami były jak najmniej odczuwalne. Od chwili uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej poczyniliśmy wiele zmian z myślą o osobach korzystających z przejazdu autobusami. Tak samo będzie i w kolejnych miesiącach. Będziemy słuchać naszych pasażerów i w miarę możliwości udoskonalać rozkład i wprowadzać w nim modyfikacje - zapewnił Dariusz Grajda.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach.

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Remont linii 447 będzie kontynuowany i organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek i zastąpi je komunikacja autobusowa.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

W związku z budową wiaduktu w stacji Warszawa Rembertów w godzinach późno wieczornych pociągi nie będą zatrzymywać się na tej stacji. Na odcinku Warszawa Wesoła – Warszawa Rembertów zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa obowiązująca w następujących dniach:

od 15 do 19 stycznia od 23:10 do 4:40 dnia następnego;

od 5 lutego do 22 lutego w (1)(2)(3)(4) od 23:10 do 4:40 dnia następnego;

od 5 do 6 marca od 23:10 do 4:40 dnia następnego.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Część pociągów skończy bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz Główny będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Dodatkowo, w związku z remontem linii nr 447 wciąż będą występowały utrudnienia w stacji Warszawa Włochy. Część pociągów będzie miała zmieniony rozkład jazdy, zaś kilka z nich zostanie odwołanych.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

Od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów cała linia będzie obsługiwana zmodernizowanymi jednostkami typu EN57AL. Poprawi to komfort podróżowania, a także skróci czas podróży od 2 min. (w relacji Warszawa Wileńska – Wołomin Słoneczna) do ok. 8 min. (w relacji Warszawa Wileńska – Małkinia).

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów - Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową. Będą obowiązywały dwa terminy rozkładu do 31 stycznia i od 1 lutego. Część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i zastąpiona zastępczą komunikacją autobusową.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii i będą obowiązywały dwa terminy rozkładu do 18 lutego i od 19 lutego. Dodatkowo od 20 stycznia zastępcza komunikacja autobusowa zostanie wydłużona o odcinek Pilawa – Garwolin i autobusy zastąpią pociągi na całym odcinku Pilawa – Dęblin. W terminie do 18 lutego utrudnienia związane będą z pracami prowadzonymi w stacji Otwock. Natomiast od 19 lutego, w związku z budową tunelu drogowego, ruch pociągów na odcinku Warszawa Falenica – Otwock będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu, zaś część pociągów zostanie odwołana lub skrócona do stacji Warszawa Falenica. Wybrane pociągi SKM Warszawa dojadą tylko do p.o. Świder.

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Od 10 grudnia zwiększy się ilość pociągów do i z Piaseczna w stosunku do obecnego rozkładu jazdy o 6 połączeń. Obecnie nie przewiduje się większych utrudnień na linii.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

W związku z modernizacją infrastruktury, ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.

Linia nr R27 Sierpc - Nasielsk

Od 26 lutego do 2 marca na odcinku Sierpc – Raciąż oraz od 3 do 10 marca na odcinku Płońsk – Raciąż ruch pociągów zostanie wstrzymany z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych. W zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Na pozostałych liniach rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnie funkcjonującego i nie przewiduje się większych utrudnień związanych z prowadzeniem prac.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
rozkład jazdy
 • gutek – 21.11.2017

  może KM pomyślałby o wprowadzeniu nowej kategorii na wszystkich liniach poc przyśpieszonych - REx.

 • Arek – 21.11.2017

  Linia nr R9 Warszawa – Działdowo,Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.Kiedy wreście będzie dostępny drugi tor ?????

 • InfoRail.pl – 21.11.2017

  To jest pytanie do PKP PLK. Pytaliśmy o to Koleje Mazowieckie, niestety nie uzyskaliśmy odpowiedzi, bo najprawdopodobniej PKP PLK nie przekazały takich informacji. Zapytamy PKP PLK. Jeśli czegoś dowiemy się, a to wcale nie jest pewne, będziemy informować.

 • Arek – 21.11.2017

  Dzięki

 • www – 21.11.2017

  No właśnie. Może czas zbudować nowy most kolejowy do Dworca Gdańskiego. Z obecnym najwyraźniej jest coś nie tak. Za parę lat tym mostem będzie skierowany cały ruch, bo średnica ma być cała zamknięta. Wygląda na to, że teraz wyremontują małą obwodnicę, później dużą, a jak uruchomią pociągi do Dworca Gdańskiego w miejsce Centralnego to okaże się, że nie można przejechać Wisły.Przez ten dotychczasowy czas remontu już dawno zbudowaliby nowiutki most do Dworca Gdańskiego. Przy okazji powinni dobudować dodatkową parę torów. Jakim cudem po jednym moście mają jeździć pociągi dalekobieżne, aglomeracyjne, regionalne i towarowe na dokładkę?

 • kolejFAN – 22.11.2017

  szkoda że KM nie przejmą całej linii Warszawa-Białystok i Nasielsk-Sierpc-Toruń. Może wreszcie wróciłaby normalność na tych dwóch odcinkach: Małkinia-Szepietowo i Sierpc-Skępe-Toruń Wsch..

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!