TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy rozkład jazdy wdrażany zgodnie z planem
- Opublikowano: 09.12.2018 12:42:35 1 komentarz
Nowy rozkład jazdy wdrażany zgodnie z planem

Dziś w niedzielę, 9 grudnia wprowadzany jest nowy rozkład jazdy pociągów. Sieć kolejowa jest przejezdna. Do godziny 12.00 na tory wyjechało prawie 1500 pociągów pasażerskich.

Dziś w niedzielę, 9 grudnia wprowadzany jest nowy rozkład jazdy pociągów. Sieć kolejowa jest przejezdna. Do godziny 12.00 na tory wyjechało prawie 1500 pociągów pasażerskich.

To 40 proc. wszystkich zaplanowanych na dziś składów. Podróżni korzystają z nowych i zmodernizowanych peronów. Podróże można planować na portalpasazera.pl. Plakatowe rozkłady są na wszystkich stacjach i przystankach.

PKP PLK twierdzą, że rozkład jazdy jest wdrażany zgodnie z planem. Sieć kolejowa jest przejezdna. Nie ma wydarzeń, które utrudniałyby kursowanie pociągów. Dla zabezpieczenia przejezdności linii kolejowych jest 15 lokomotyw, 64 pociągi sieciowe i 168 zespołów do usuwania awarii. Przewoźnik PKP Intercity na głównych stacjach utrzymuje rezerwę wagonów.

9 i 10 grudnia br. na największych dworcach - Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni Głównej, Wrocławiu, Zakopanem, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie, do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni. Rozkład jazdy jest dostępny na stronie portalpasazera.pl oraz na stacjach i przystankach w formie plakatów. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach i infokioskach. Informacje na temat rozkładu jazdy przekazują przewoźnicy.

PKP Polskie Linie Kolejowe podaję, że wspólnie z przewoźnikami opracowały ofertę połączeń dla podróżnych. Maksymalnie wykorzystywana jest dostępna przepustowość linii.

W nowym rozkładzie jazdy lepszy komfort obsługi podróżnych zapewniają przebudowane i zmodernizowane perony na stacjach w różnych regionach kraju. Na północy zmienia się np. Szczecin Główny i Gdańsk Główny. W woj. śląskim lepsze warunki dla pasażerów przygotowano m.in. na stacji Jaworzno Szczakowa, a na Dolnym Śląsku w Świebodzicach, Jaworzynie Śląskiej, Kłodzku. Wygodniej do pociągów wsiądą podróżni na linii z Lublina do Stalowej Woli na odcinku do Kraśnika. Wygodniejsze są przystanki w innych częściach kraju, m.in. Kaliska Kujawskie, Wilkowice Bystra, Kraków Prokocim, Kraków Mydlniki Wapiennik. W aglomeracji warszawskiej lepszy dostęp do kolei, poza zmodernizowanymi stacjami, zapewniają dwa nowe przystanki: Parzniew i Warszawa Koło.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
rozkład jazdy
  • Kaszebe – 09.12.2018

    Od dziś ,po piętnastu latach wraca wspólny bilet a tu cisza !!!daleko Wam do profesjonalizmu,szkoda.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !