TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy rozkład jazdy PKP IC dla Żywiecczyzny oraz powiatu bielskiego i cieszyńskiego
InfoRail.pl - Opublikowano: 24.09.2018 14:01:44 4 komentarze
Nowy rozkład jazdy PKP IC dla Żywiecczyzny oraz powiatu bielskiego i cieszyńskiego (foto: Wikipedia/Travelarz, lic.CC BY-SA 3.0 pl)

Od grudnia 2018 roku będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. Temat staje się zatem coraz bardziej gorący, także wśród polityków. I tak posłanka Małgorzata Pępek zapytała o Żywiecczyznę oraz powiaty bielski i cieszyński.

Od grudnia 2018 roku będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. Temat staje się zatem coraz bardziej gorący, także wśród polityków. I tak posłanka Małgorzata Pępek zapytała o Żywiecczyznę oraz powiaty bielski i cieszyński.

Z odpowiedzi wiceministra Andrzeja Bittela dowiadujemy się, że w ramach organizacji połączeń kolejowych dla mieszkańców tych regionów w rozkładzie jazdy pociągów edycji 2018/2019 PKP Intercity planują obsługę Żywca i Zwardonia z wykorzystaniem poniższych połączeń:

Pociąg IC "Daszyński" relacji Białystok – Warszawa – Bielsko-Biała – Żywiec w terminach kursowania od poniedziałku do piątku,

Pociąg IC "Soła" relacji Białystok – Warszawa – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń w terminach kursowania sobota, niedziela oraz święta,

Pociąg IC "Korfanty" relacji Żywiec – Bielsko Biała – Warszawa Wschodnia w terminach kursowania od poniedziałku do piątku,

Pociąg IC "Soła" relacji Zwardoń – Żywiec – Bielsko-Biała – Warszawa Wschodnia w terminach kursowania sobota, niedziela oraz święta,

Pociąg TLK "Halny" relacji Bydgoszcz Główna – Bielsko-Biała – Żywiec – Zakopane – Żywiec – Bielsko-Biała – Bydgoszcz Główna w terminach kursowania sobota i niedziela,

Pociąg TLK "Oscypek" relacji Zakopane – Żywiec – Bielsko-Biała – Katowice – Warszawa Wschodnia – Bielsko-Biała – Żywiec – Zakopane w terminach kursowania, obejmujące następujące okresy: 9 XII 2018 – 28 II 2019, 29 VI – 9 IX 2019 i 9 XI – 14 XII 2019.

Dzięki powyższemu układowi połączeń mieszkańcom Żywca zapewnione zostało codzienne bezpośrednie połączenie z Warszawą, natomiast mieszkańcom Zwardonia w weekendy i święta. Ponadto do Żywca w soboty będzie można dojechać bezpośrednim pociągiem m.in. z Opola, Wrocławia, Poznania, Gniezna, Inowrocławia i Bydgoszczy, a w niedziele wrócić do powyższych miejscowości.

W kwestii dotyczącej skrócenia relacji połączeń zatrzymujących się lub mających stację początkową/końcową na stacji Bielsko-Biała Andrzej Bittel poinformował, że przewoźnik PKP Intercity nie planuje ograniczenia oferty przewozowej. Mieszkańcy aglomeracji bielskiej zyskują dodatkowy pociąg TLK "Oscypek" relacji Zakopane – Żywiec – Bielsko-Biała – Katowice – Warszawa Wschodnia – Bielsko-Biała – Żywiec – Zakopane, który będzie kursować od 9 grudnia br. do 28 lutego 2019 r., w sezonie wakacyjnym , tj. od 29 czerwca 2019 r. do 9 września 2019 r. oraz w okresie od 9 listopada 2019 r. do 14 grudnia 2019 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rozkład jazdy
PKP Intercity
 • kolejFAN – 24.09.2018

  Nie mógłby być po prostu TETMAJER czy CHAŁUBIŃSKI ,tylko ten nieszczęsny Oscypek..?a druga sprawa, po co Żywcowi tyle tych karpi?

 • kolejFAN – 25.09.2018

  ja generalnie omijam pociągi prowadzone na karpiach i flirtach bo są tragiczne pod względem komfortu jazdy więc też dołączam się do pytania Marcina Pinkosz..

 • Rafel – 25.09.2018

  Obawiam się ze tych "karpi" będzie jeszcze więcej bo IC przygotowuje przetarg na zakup nowych EZT.

 • kolejFAN – 26.09.2018

  @Rafel: oby ten przetarg przepadł w czeluściach...a druga sprawa - dlaczego nie wydłuży się żadnego pociągu z Warszawy/Białegostoku do Cieszyna przez Zebrzydowice? dlaczego tak duże miasto jak Cieszyn jest zupełnie odcięte od lat od pociagów pospiesznych?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !