TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy przystanek Goleniów Park w ramach SKM
UG GOLENIÓW InfoRail.pl - Opublikowano: 03.03.2017 22:03:07
Nowy przystanek Goleniów Park w ramach SKM (foto: UG Goleniów)

W czwartek, 2 marca Goleniów był wizytowany przez komisję inicjatywy JASPERS, która oceniała zasadność budowy nowego przystanku kolejowego Goleniów.

W czwartek, 2 marca Goleniów był wizytowany przez komisję inicjatywy JASPERS, która oceniała zasadność budowy nowego przystanku kolejowego Goleniów.

Przystanek "Goleniów Park" ma być zbudowany w ramach programu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej ? dużego regionalnego programu komunikacyjnego, który w znacznej części będzie sfinansowany środkami Unii Europejskiej. Ma on ułatwić dojazd do pracy ludziom zatrudnionym w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Z przystanku, który będzie zlokalizowany w pobliżu wiaduktu drogowego na S3 pasażerowie korzystający z pociągów będą dowożeni do swoich zakładów pracy komunikacją autobusową.

Komisję wizytującą Goleniów oprowadzał wiceburmistrz Tomasz Banach. Przedstawił koncepcję rozwoju GPP, sieci komunikacyjnej w gminie, ale mówił też o planach dotyczących budownictwa mieszkaniowego i o zrównoważonym rozwoju miasta i gminy. Goście obejrzeli park przemysłowy i miasto, nie ukrywali dobrego wrażenia, jakie na nich zrobił Goleniów ze swoimi dokonaniami i planami na przyszłość.

JASPERS jest porozumieniem zawartym między Komisją Europejską, Europejskim bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz Europejskiego banku Inwestycyjnego. Jego celem jest wspieranie dużych projektów infrastrukturalnych, o znaczeniu ponadregionalnym ? w tym komunikacyjnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Goleniów
przystanek