TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy dworzec w Katowicach z licznymi usterkami
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.01.2018 10:53:33 7 komentarzy
Nowy dworzec w Katowicach z licznymi usterkami

W roku 2010 w Katowicach przeprowadzono rozbiórkę budynku dworca kolejowego w Katowicach, który został wzniesiony w roku 1972. W jego miejsce w roku 2013 oddano do użytku dworzec kolejowy, podziemne stanowiska komunikacji miejskiej oraz centrum handlowe.

W roku 2010 w Katowicach przeprowadzono rozbiórkę budynku dworca kolejowego w Katowicach, który został wzniesiony w roku 1972. W jego miejsce w roku 2013 oddano do użytku dworzec kolejowy, podziemne stanowiska komunikacji miejskiej oraz centrum handlowe.

Jak twierdzi poseł Marek Wójcik wieloletnie zaniedbania oraz brak remontu i modernizacji ze strony zarządcy dworca doprowadziły do niszczenia budynku i utraty przez niego swojego pierwotnego blasku. Wszystko to doprowadziło do podjęcia decyzji o wyburzeniu dawnego budynku i wybudowaniu w jego miejsce kompleksu komunikacyjno-handlowego.

Pomimo negatywnych doświadczeń dotyczących złego zarządzania poprzednim obiektem dworca kolejowego w Katowicach, które doprowadziły wybudowany w roku 1972 budynek do zapaści, a ostatecznie do wyburzenia, obecnie jesteśmy niestety świadkami powtórki z historii – stwierdza poseł. I wylicza, że od wielu miesięcy nieczynne są schody ruchome łączące dworzec kolejowy z podziemnymi stanowiskami komunikacji miejskiej, a także ruchome schody na samym dworcu. Od niedawna nieczynne są również niektóre wejścia do obiektu. Należy także zauważyć, że od dłuższego czasu uszkodzona jest także główna tablica z rozkładem jazdy pociągów, która uniemożliwia poprawne odczytanie wszystkich przyjazdów i odjazdów.

W związku z powyższym poseł zwrócił się Ministra Andrzeja Adamczyka z prośbą o wystąpienie do zarządcy dworca kolejowego w Katowicach z zaleceniem naprawy wszystkich usterek, które powodują od wielu miesięcy trudności w jego użytkowaniu przez pasażerów. Czy zarządca podejmie jakieś działania? Zobaczymy. Czekamy też na stanowisko resortu, w którym mamy znaleźć odpowiedź na pytania o powody doprowadzenia do stanu obecnego nowego dworca w Katowicach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Katowice
 • Zibi – 12.01.2018

  A mowiono że fuszerki były tylko za Gierka a teraz to się nazywa prowizorka

 • TK – 12.01.2018

  Nie sztuka wydać miliony na nowe obiekty.Systematyczne przeglądy i serwis gwarantujedługie użytkowanie. Na utrzymanie trzebawyłożyć kasę, ale jak się oszczędza to taki efekt.

 • WiktiZen – 12.01.2018

  Ja mieszkam w Katowicach, i twierdzę że, jeżeli chodzi o dworzec to jest w dobrym stanie. 5 stycznia byłem w budynku i widziałem że, nie ma tam poważnych usterek.

 • bialy85 – 12.01.2018

  @WiktkiZen. To chyba byłeś w galerii i na chwilę wszedłeś na dworzec. Gdybyś korzystał regularnie to byś docenił co jest zepsute. Obiekt nie jest serwisowany i to widać. Poza tym co to za dworzec bez poczekalni??? Tam gdzie są siedzenia, nic nie przeszkadza żeby wstawić ich 3 razy więcej!! Ale nie, bo do galerii ludzie mają iść.

 • kolejFAN – 13.01.2018

  co do kwestii tych dennych wyświetlaczy - to NIEBIESKIE GÓWNO popsuje się 4 razy szybciej niż stare poczciwe bydgoskie pragotrony.Wspomnicie moje słowa. aby elektroniczne cacko było trwałe,należałoby zakupić je w Niemczech,dokładnie takie samo jakie stosują u siebie DB na dworcach i peronach!!

 • AndrzejD – 13.01.2018

  @WiktiZen - ty byłeś w galerii a nie na dworcu, więc nie pisz głupot że tam jest wszystko OK.Od ponad pół roku nie działają oba chodniki ruchome w hali głównej, od kilku miesięcy nie działają schody ruchome z hali głównej na podziemny dworzec autobusowy. Od kilkunastu już chyba tygodni nie działają jedne drzwi od strony Placu Szewczyka. Nikt nie czyści krat wentylacyjnych klimatyzacji w hali głównej - są już całe czarne z brudu ! Główne wyświetlacze w hali też działają jak chcą. Więc nie pieprz głupot że wszystko działa.Ci którzy zarządzają tym dworcem do natychmiastowego zwolnienia dyscyplinarnego !

 • soad – 18.01.2018

  Właścicielem dworca jedynym i niepodzielnym jest PLK, a z Warszawy Katowic nie widać. Jedynym wyjściem jest likwidacja PLK!!!!!!!!!!!!!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.