TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowości w międzynarodowej ofercie PKP Intercity
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.11.2018 13:21:43 5 komentarzy
Nowości w międzynarodowej ofercie PKP Intercity

Oprócz pociągu IC NightJet od nowego rozkładu jazdy PKP Intercity będziemy mieli jeszcze kilka nowości w międzynarodowej ofercie.

Oprócz pociągu IC NightJet od nowego rozkładu jazdy PKP Intercity będziemy mieli jeszcze kilka nowości w międzynarodowej ofercie.

Pociąg IC Cracovia relacji Kraków – Praga poprowadzi grupę wagonów do Budapesztu. Według zapowiedzi szefa PKP Intercity Marka Chraniuka ma być to uzupełnienie Chopina.

Nowością w ofercie PKP Intercity w sezonie 2018/2019 będzie IC Sobieski kursujący z Krakowa do Wiednia przez Oświęcim.

PKP Intercity zapowiada także uproszczenie nazw ofert obowiązujących w komunikacji międzynarodowej. Od 9 grudnia 2018 r. wszystkie dotychczasowe limitowane oferty SparDay oraz SparNight zmienią nazwę na Super Promo International oraz wszystkie nielimitowane oferty, które do tej pory miały nazwę "… Specjal" zmienią nazwę na "Visit…", np. Visit Grodno.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
 • Tenten – 06.11.2018

  IC Sobieski jako Kraków - Wiedeń? Czyżby PKP IC rezygnowało z EIC Sobieskiego i odcinka Gdynia - Kraków?

 • zeus04 – 06.11.2018

  @Tenten: Nie, to jest powrót do korzeni projektu pod tytułem "na kolację do Wiednia", gdzie uruchomiono w 1991 lub 1990 (nie pamiętam dokładnie, ale na 99% w 1990) ekspres "Sobieski" z Warszawy i Krakowa do Wiednia. Z i do Krakowa jeździł łącznik w sile dwóch wagonów kolei austriackich, a łączone i rozłączana były na stacji w Zebrzydowicach.

 • kolejFAN – 06.11.2018

  Czy IC Cracovia będzie prowadzić ten łącznik do Budapesztu pod nazwą CRACOVIA, czy w Ostrawie zostanie on dołączony do innego czeskiego składu o innej nazwie?? może ktoś wie?

 • Tenten – 07.11.2018

  @zeus04: Czyli równolegle będą jeździły IC Sobieski z Krakowa do Wiednia i EIC Sobieski z Gdynia do Wiednia, czy uruchomią jakiegoś EICa Gdynia - Kraków z grupą wagonów do Wiednia?

 • kolejFAN – 08.11.2018

  nie będą jeździć RÓWNOLEGLE bo nie może być dwóch odrębnych pociągów o tej samej nazwie tylko będzie to łącznik wczepiany zapewne w Bohuminie do Sobieskiego z Gdyni do Wiednia (dotychczasowego). Choć ja bym ten krakowski dla rozróżnienia nazwał inaczej, np. JAN KIEPURA no ale dobrze że w końcu Kraków odzyska po latach dzienne połaczenie z Wiedniem bo jeden nocny Chopin to trochę mało. Podobnie grupa wagonów do Budapesztu od Cracovii się przyda.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !