TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowości LEO Express. Do Bratysławy chińskim ezt, do Berlina wagonami
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.04.2019 08:50:31 1 komentarz
Nowości LEO Express. Do Bratysławy chińskim ezt, do Berlina wagonami

W grudniu Leo Express chce uruchomić trzy nowe linie z nowym rozkładem jazdy, wdrażając jednocześnie nowe jednostki od chińskiego producenta CRRC.

W grudniu Leo Express chce uruchomić trzy nowe linie z nowym rozkładem jazdy, wdrażając jednocześnie nowe jednostki od chińskiego producenta CRRC.

Takie informacje podały czeskie media, powołując się na dane ÚPDI. Według nich Leo Express chce rozpocząć kursowanie na trasach Praga – Berlin, Praga – Bratysława i Ostrawa – Bratysława. Firma plany takie przedstawiała już w roku ubiegłym, teraz zmieniły się nieco godziny planowanych odjazdów.

Przewoźnik planuje już wprowadzenie do ruchu nowych eztów, wyprodukowanych w Chinach. Ale te, jak dotychczas, nie przyjechały nawet na testy. Na trasie do Berlina mają kursować składy wagonowe, prawdopodobnie ten sam, który obsługuje połączenia FlixTrain w Niemczech. Pociągi miały odjeżdżać z czeskiej stolicy o 9:32 i 15:32 oraz o 9:59 i 13:59 z Berlina.

LEO Express chce jeździć równie z Pragi do Bratysławy, ale przez Ołomuniec. Z czeskiej stolicy pociągi mają ruszać o 7:09, 9:09, 11:09, 13:09, 15:09 i 19:09, w Bratysławie będą po 4 godzinach i 21 minutach. Trasa jest zatem o około pół godziny wolniejsza niż ta przez Brno, ale zapewnia wielu miastom połączenie ze stolicami Czech i Słowacji. Pociągi z Bratysławy mają ruszać o 6:01, 8:01, 10:01, 14:01, 16:01 i 18:01.

Leo Express chce wejść na rynek słowacki także z inną trasą: Ostrawa - Bratysława przez Žilinę. W tym przypadku chce jechać tylko raz dziennie o 19:53 z Bratysławy, aby przyjechać do Ostrawy o 23:42, z Ostrawy zaś ruszać rano o 4:02 i przyjechać do Bratysławy o 7:52. Połączenie to będzie obsługiwać jednostka, która wcześniej przyjedzie z Pragi do Bratysławy.

Przypomnijmy, o czym pisaliśmy na łamach InfoRail.pl, że LEO Express planuje również połączenia do polskich stacji granicznych, tj. Medyki i Terespola.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
LEO Express
Czechy
Słowacja
Praga
Bratysława
  • DarekP – 15.04.2019

    NO ludzie, jak to możliwe, mamy kwiecień, a oni podają godziny odjazdów. Kompletnie się nie znają na rynku, u nas Intercity wrzuca godziny dopiero pod koniec listopada.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!