TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowoczesna podbijarka torowa trafi na Pomorze
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.01.2018 11:49:24
Nowoczesna podbijarka torowa trafi na Pomorze (foto: PKP PLK)

Nowoczesna maszyna - podbijarka torowa i rozjazdowa to kolejny zakup Pomorskiego Przedsiębiorstwa Mechaniczno – Torowego w Gdańsku.

Nowoczesna maszyna - podbijarka torowa i rozjazdowa to kolejny zakup Pomorskiego Przedsiębiorstwa Mechaniczno – Torowego w Gdańsku.

Nowa maszyna pozwoli na lepsze utrzymanie linii kolejowych, co wpłynie na sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże oraz przewóz ładunków – informują PKP PLK.

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno–Torowe sp. z o.o., - spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - podpisała z Plasser & Theurer, umowę na zakup nowoczesnej maszyny do prac na torach - UNIMAT 09-32/4S Dynamic – z funkcją stabilizacji (DGS). Wysokowydajna podbijarka reguluje położenie torów i rozjazdów, aby pociągi mogły jeździć szybko i bezpiecznie. Maszyna będzie wykorzystywana podczas prac utrzymaniowych oraz inwestycyjnych.

- Nowy sprzęt zapewni dobre utrzymanie infrastruktury kolejowej szczególnie na trasach powyżej 160 km/h. Sprawniejsze prace wydajnymi maszynami to większa pewność dobrych podróży i sprawnego przewozu ładunków, a to jest podstawowe zadanie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – mówi Antoni Jasiński, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. ds. utrzymania infrastruktury.

Zakupiona maszyna to wysokowydajna podbijarka służąca do podbijania, podnoszenia i ustawiania torów oraz rozjazdów. Wyposażona jest w zespoły stabilizujące, umożliwia sprawne i efektywne prowadzenie robót inwestycyjnych oraz bieżące utrzymanie sieci kolejowej.

Proces podbicia polega na uniesieniu toru z jednoczesnym podsypaniem pod podkłady tłucznia. Dzięki temu, po opuszczeniu, tor znajduje się na odpowiedniej wysokości. Nowa maszyna jest bardziej efektywna, ponieważ pozwala na szybkie wykonanie prac podczas krótkich zamknięć torowych jak również pomiędzy przejazdami kolejnych pociągów. Istotnym efektem jej pracy jest możliwość przywrócenia ruchu z prędkością rozkładową zaraz po podbiciu toru, bez wprowadzania czasowych ograniczeń prędkości.

- Podpisana umowa na zakup nowej maszyny zwiększa potencjał naszej spółki, która szybko się unowocześnia. Oznacza to sprawne wykonywanie prac utrzymaniowo – inwestycyjnych dla PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Zyskujemy lepszą jakość infrastruktury kolejowej w Polsce oraz większy poziom bezpieczeństwa – mówi Leszek Linkner, prezes Zarządu Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno–Torowe sp. z o.o.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
podbijarka
Pomorskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.