TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe połączenie Kolei Śląskich. Do Kluczborka w województwie opolskim
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.11.2019 13:15:40
Nowe połączenie Kolei Śląskich. Do Kluczborka w województwie opolskim

Dzięki Zarządowi Województwa już od 15 grudnia w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich znajdą się nowe połączenia do Kluczborka.

Dzięki Zarządowi Województwa już od 15 grudnia w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich znajdą się nowe połączenia do Kluczborka.

Tym samym liczba regionów, do których można się wybrać pociągami Kolei Śląskich powiększy się o województwo opolskie. Przejazd inauguracyjny zaplanowano na 30 listopada. Odbędzie się on wyjątkowym pojazdem – czyli "Powstańcem Śląskim" w malaturze nawiązującym do historii regionu. Natomiast na samą nazwę handlową połączenia wybrano hasło Gdacjusz, nawiązując tym samym do istotnej dla Kluczborka postaci Adama Gdacjusza, określanego "Śląskim Mikołajem Rejem".

Podczas przejazdu specjalnego nie zabraknie też innych atrakcji – w tym dniu zbiegnie się bowiem kilka okazji do świętowania. To nie tylko inauguracja przejazdów do Kluczborka, ale także 135. rocznica oddania do użytku linii kolejowej z Kluczborka do Tarnowskich Gór oraz przypadający kilka dni wcześniej Dzień Kolejarza. Ze względu na tę ostatnią okazję nieprzypadkowa jest data startu rezerwacji miejsc na przejazd specjalny – zacznie się ona właśnie 25 listopada o godzinie 12:00. Przejazd jest bowiem bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona – warto zatem jak najwcześniej zarezerwować sobie miejsce!

Aby zarezerwować sobie miejsce w pociągu specjalnym do Kluczborka wystarczy skorzystać z formularza rezerwacyjnego na stronie internetowej Kolei Śląskich. Sam przejazd jest bezpłatny, a potwierdzenie rezerwacji stanowi jednocześnie bilet na przejazd. Wystarczy zatem wydrukować rezerwację lub też przygotować ją do wyświetlenia podczas kontroli na ekranie swojego telefonu.

O której zatem wyruszymy do Kluczborka i co czeka pasażerów na jego pokładzie? Z Katowic "Powstaniec Śląski" wystartuje o 10:40, a do celu dotrze o godzinie 13:29. Po drodze zaplanowane są m.in. dłuższe postoje w Lublińcu i Oleśnie. Dłużej pobędzie też oczywiście w samym Kluczborku.

Na podróżnych czekają różnego rodzaju niespodzianki i atrakcje – nie zabraknie możliwości zwiedzenia kabiny maszynisty czy zdjęcia w kolejarskiej czapce. Podczas przejazdu będzie można też posłuchać ciekawostek z historii linii kolejowej Kluczbork – Tarnowskie Góry.

Rozkład jazdy pociągu znajdziecie w załączeniu.

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Kluczbork
śląskie
opolskie