TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe połączenia z Rzeszowa do Warszawy i Lublina. Elektrycznym pociągiem
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.09.2019 14:06:18 1 komentarz
Nowe połączenia z Rzeszowa do Warszawy i Lublina. Elektrycznym pociągiem (foto: PKP PLK)

Startuje elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów, co ma zapewnić kursowanie pociągów elektrycznych po tej jednotorowej trasie.

Startuje elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów, co ma zapewnić kursowanie pociągów elektrycznych po tej jednotorowej trasie.

Jak podają PKP PLK roboty, które ruszyły we wrześniu, obejmują budowę fundamentów pod słupy trakcyjne. Na nich zawieszona będzie sieć. Pierwsze konstrukcje umieszczono już obok toru. Wykonawca wykorzystuje specjalistyczny sprzęt – min. palownice.  Wbito około 50 fundamentów palowych. Do końca roku planuje się zabudowę około 1300 pali wraz z montażem słupów – podały PKP PLK.

Prace prowadzone są w porze nocnej. Uwzględniają kursy pociągów regionalnych z Rzeszowa do Stalowej Woli i Lublina. Inwestycję zaplanowano w latach 2019 - 2021.

PKP PLK podały również, że zrealizowały już prace przygotowawcze wokół linii. W maju br., zakończono  również budowę mijanki w Majdanie Królewskim za 16,5 mln zł. netto. Teraz dwa tory umożliwiają mijanie się  pociągów. Dzięki temu jest sprawniejszy przejazd pociągów i większa przepustowość – możliwość uruchamiania większej liczby pociągów. Ten efekt mogą już uwzględniać przewoźnicy w planowaniu połączeń kolejowych.

W ramach zadania zawarto także 5 umów przyłączeniowych o łącznej wartości 37,5 mln zł. Rozpoczęła się  budowa kolejnych podstacji dla zasilania trasy energią elektryczną w Nowej Dębie i w Cmolasie. Na ukończeniu jest budowa  podstacji w Chmielowie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
elektryfikacja
Rzeszów
Lublin
Warszawa
  • DarekP – 10.09.2019

    Moim zadaniem nie, ale politycy i prezesi PLK są w stanie wszystko obiecać.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !