TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe kierunki Kolej Małopolskich – Jasło i Czechowice Dziedzice [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.08.2017 09:13:53 8 komentarzy
Nowe kierunki Kolej Małopolskich – Jasło i Czechowice Dziedzice

Dzięki współpracy z Województwem Podkarpackim, uruchomimy połączenie z Krakowa do Jasła – poinformował Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Wciąż staramy się wydłużać linie kolejowe o kolejne miejscowości. Już od października, dzięki współpracy z Województwem Podkarpackim, uruchomimy połączenie z Krakowa do Jasła, o które od dawna starali się mieszkańcy południowo-wschodniej Małopolski, czyli przede wszystkim Gorlic – poinformował Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

I dodał, że początkowo będzie to połączenie weekendowe. Wierzę, że znacznie ułatwi ono życie studentom i osobom pracującym w tygodniu w Krakowie, którzy na sobotę i niedzielę wracają do swoich domów. Już niedługo będą mogli się tam dostać za niewielkie pieniądze naszymi najnowszymi pociągami. Warto dodać, że żacy za bilet zapłacą mniej niż 8 zł – stwierdził Krupa.

Ale to nie wszystko. Marszałek zapowiedział, że również od października specjalnie dla mieszkańców zachodniej części regionu, uruchomione zostanie nowe połączenie kolejowe na styku Małopolski z województwem śląskim. W każdy piątek i niedzielę wybrane pociągi z Krakowa do Oświęcimia dojadą do Czechowic-Dziedzic. Kursy zostały zaplanowane tak, by pasażerowie wybierający się do Bielska-Białej czy Żywca mogli szybko i bez większego problemu dojechać do stolicy Podbeskidzia i w Beskid Żywiecki – mówił Krupa.

Obiecywałem, że w grudniu tego roku linia SKA2 swój bieg będzie kończyć w Skawinie i zapewniam, że zrobimy wszystko by tak się stało. Oczywiście jest to ściśle uzależnione od uruchomienia budowanej łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki – powiedział również marszałek. Planowany czas przejazdu pociągu ze Skawiny do Krakowa Głównego wyniesie tylko 24 minuty. Nawet najszybszy samochód nie jest w stanie pokonać tej trasy w takim czasie. Nie wspomnę już o staniu w korkach. Będziemy dążyć do tego, żeby pociągi odjeżdżały co 30 minut przez cały dzień. Niestety w najbliższym czasie – ze względu na prowadzone i planowane remonty na terenie Krakowskiego Węzła Kolejowego – musimy jeszcze z tym poczekać. Staramy się jednak, by oferta, którą przedstawimy mieszkańcom była dla nich jak najbardziej atrakcyjna – dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
Jasło
Kraków
Czechowice-Dziedzice
 • andrzejh69 – 18.08.2017

  Jak marszałek taki dobry to niech w końcu wprowadzi" Kraków-Sucha B- Żywiec na nawet Zwardoń czy Cadca

 • Ślązak – 18.08.2017

  Wydłużanie, wydłużaniem ale tabor to mogliby zapewnić własny, a nie żerować na ezet'ach Kolei Śląskich. Nowym Impulsem KŚ jeszcze nie jechałem, ale często widuję je w Oświęcimiu czekające na odjazd do Krakowa (jako pociąg KM).

 • busy – 18.08.2017

  A kiedy normalne połączenie z Krynicą czy Zakopcem?

 • Czatowiec – 18.08.2017

  Ślązak - ta relacja jest obsługiwana przez PR, a te EZT o których mówisz są ponoć województwa i śląskie PR je puszczają.

 • Khan34 – 19.08.2017

  Napewo Czechowice obsługiwane przez KMŁ bo jakoś plakatowy rozkład mówi o POLREGIO :)

 • Urban – 19.08.2017

  Kłamie.

 • asdf – 19.08.2017

  @Czatowiec SlazakKŚ nie posiadają swoich Impulsów. Są to wspólne Impulsy województwa slaskiego i malopolskiego zakupione w ramach poludniowej grupy zakupowej. A to, że jest logo śląskiego... no coz, kolega @slazak nie musi wiedziec wszystkiego.

 • akuku – 19.08.2017

  Jeden pociąg w tygodniu do Jasła (Podkarpackie) omijający stację w centrum Gorlic (Małopolskie) i taka sensacja. Gdzie ja żyję?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.