TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe kierunki Kolej Małopolskich – Jasło i Czechowice Dziedzice [FILM]
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.08.2017 09:13:53 8 komentarzy
Nowe kierunki Kolej Małopolskich – Jasło i Czechowice Dziedzice

Dzięki współpracy z Województwem Podkarpackim, uruchomimy połączenie z Krakowa do Jasła – poinformował Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Wciąż staramy się wydłużać linie kolejowe o kolejne miejscowości. Już od października, dzięki współpracy z Województwem Podkarpackim, uruchomimy połączenie z Krakowa do Jasła, o które od dawna starali się mieszkańcy południowo-wschodniej Małopolski, czyli przede wszystkim Gorlic – poinformował Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

I dodał, że początkowo będzie to połączenie weekendowe. Wierzę, że znacznie ułatwi ono życie studentom i osobom pracującym w tygodniu w Krakowie, którzy na sobotę i niedzielę wracają do swoich domów. Już niedługo będą mogli się tam dostać za niewielkie pieniądze naszymi najnowszymi pociągami. Warto dodać, że żacy za bilet zapłacą mniej niż 8 zł – stwierdził Krupa.

Ale to nie wszystko. Marszałek zapowiedział, że również od października specjalnie dla mieszkańców zachodniej części regionu, uruchomione zostanie nowe połączenie kolejowe na styku Małopolski z województwem śląskim. W każdy piątek i niedzielę wybrane pociągi z Krakowa do Oświęcimia dojadą do Czechowic-Dziedzic. Kursy zostały zaplanowane tak, by pasażerowie wybierający się do Bielska-Białej czy Żywca mogli szybko i bez większego problemu dojechać do stolicy Podbeskidzia i w Beskid Żywiecki – mówił Krupa.

Obiecywałem, że w grudniu tego roku linia SKA2 swój bieg będzie kończyć w Skawinie i zapewniam, że zrobimy wszystko by tak się stało. Oczywiście jest to ściśle uzależnione od uruchomienia budowanej łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki – powiedział również marszałek. Planowany czas przejazdu pociągu ze Skawiny do Krakowa Głównego wyniesie tylko 24 minuty. Nawet najszybszy samochód nie jest w stanie pokonać tej trasy w takim czasie. Nie wspomnę już o staniu w korkach. Będziemy dążyć do tego, żeby pociągi odjeżdżały co 30 minut przez cały dzień. Niestety w najbliższym czasie – ze względu na prowadzone i planowane remonty na terenie Krakowskiego Węzła Kolejowego – musimy jeszcze z tym poczekać. Staramy się jednak, by oferta, którą przedstawimy mieszkańcom była dla nich jak najbardziej atrakcyjna – dodał.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Małopolskie
Jasło
Kraków
Czechowice-Dziedzice
 • andrzejh69 – 18.08.2017

  Jak marszałek taki dobry to niech w końcu wprowadzi" Kraków-Sucha B- Żywiec na nawet Zwardoń czy Cadca

 • Ślązak – 18.08.2017

  Wydłużanie, wydłużaniem ale tabor to mogliby zapewnić własny, a nie żerować na ezet'ach Kolei Śląskich. Nowym Impulsem KŚ jeszcze nie jechałem, ale często widuję je w Oświęcimiu czekające na odjazd do Krakowa (jako pociąg KM).

 • busy – 18.08.2017

  A kiedy normalne połączenie z Krynicą czy Zakopcem?

 • Czatowiec – 18.08.2017

  Ślązak - ta relacja jest obsługiwana przez PR, a te EZT o których mówisz są ponoć województwa i śląskie PR je puszczają.

 • Khan34 – 19.08.2017

  Napewo Czechowice obsługiwane przez KMŁ bo jakoś plakatowy rozkład mówi o POLREGIO :)

 • Urban – 19.08.2017

  Kłamie.

 • asdf – 19.08.2017

  @Czatowiec SlazakKŚ nie posiadają swoich Impulsów. Są to wspólne Impulsy województwa slaskiego i malopolskiego zakupione w ramach poludniowej grupy zakupowej. A to, że jest logo śląskiego... no coz, kolega @slazak nie musi wiedziec wszystkiego.

 • akuku – 19.08.2017

  Jeden pociąg w tygodniu do Jasła (Podkarpackie) omijający stację w centrum Gorlic (Małopolskie) i taka sensacja. Gdzie ja żyję?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!