TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niemojki z przystankiem bardziej przyjaznym pasażerom
InfoRail.pl - Opublikowano: 09.07.2020 08:45:05
Niemojki z przystankiem bardziej przyjaznym pasażerom (foto: PKP PLK)

Kolej w Niemojkach będzie dostępniejsza dla podróżnych, w tym osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Kolej w Niemojkach będzie dostępniejsza dla podróżnych, w tym osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przebudowę dwukrawędziowego peronu. Mieszkańcy zyskają wygodniejsze podróże w kierunku Siedlec i Czeremchy. Postępowanie przetargowe obrjmuje opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót na stacji w Niemojkach w województwie mazowieckim, na linii Siedlce – Siemianówka (nr 31).

Jak podały PKP PLK w efekcie inwestycji zwiększy się komfort obsługi pasażerów. Stary peron na stacji w Niemojkach zostanie rozebrany. Będzie nowy wyższy obiekt, który ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Peron zostanie wyposażony w wiaty, ławki oraz tablice i gabloty informacyjne z rozkładem jazdy. Dla wygody podróżnych zainstalowane zostanie nowe nagłośnienie i informacja wizualna o przyjazdach i odjazdach pociągów.

Z myślą o osobach o ograniczonych możliwościach poruszania się zaplanowano pochylnię oraz  ścieżki dotykowe. Nowe jaśniejsze oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie także po zmroku.

Dzięki inwestycji wzrośnie poziom bezpieczeństwa – zostanie wyremontowane i zabezpieczone barierkami dojście do peronu od strony budynku dworca. Dostęp do kolei ułatwi dodatkowe dojście do peronu od strony przejazdu kolejowo-drogowego. Zakończenie inwestycji planowane jest w drugiej połowie 2021 r.

Pasażerowie będą wsiadać do pociągów bezpieczniej i wygodniej – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W województwie mazowieckim planowana jest odnowa 19 przystanków. Podobnie jak w Niemojkach, przebudową objęte zostaną perony na stacjach i przystankach: Mława/Mława Miasto, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Wołomin, Szydłowiec, Mordy Miasto. Powstanie 10 zupełnie nowych przystanków, m.in. Warszawa Chełmżyńska, Józefin, Ostrołęka Śródmieście, Garbatka Długa, Rokitno i Wrzosów. Przystanki Bąkowiec i Chronów zmienią swoją lokalizację, by zapewnić mieszkańcom łatwiejszy dostęp do kolei. Realizacja inwestycji ma zwiększyć dostępność mieszkańców do kolei i pozwoli na wygodne codzienne podróże pociągami do pracy czy szkoły.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
peron
stacja
remont