TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niemcy: Dwie osoby zginęły w wypadku kolejowym
TVP INFO - Opublikowano: 06.11.2015 12:01:26

Do groźnego wypadku kolejowego doszło na południu Niemiec. Co najmniej dwie osoby zginęły, gdy na przejeździe platforma kolejowa transportująca ciężarówkę należącą do armii amerykańskiej, uderzyła w pociąg osobowy.

Do groźnego wypadku kolejowego doszło na południu Niemiec. Co najmniej dwie osoby zginęły, gdy na przejeździe platforma kolejowa transportująca ciężarówkę należącą do armii amerykańskiej, uderzyła w pociąg osobowy. Ofiar może być więcej.

Do tragedii doszło w pobliżu Norymbergi w czwartek wieczorem. W pociągu było około pięćdziesięciu pasażerów. Dwadzieścia jeden osób trafiło do szpitali.

Świadkowie mówią, że pojazd z ciężarówką na długiej naczepie nawet nie próbował hamować przed przejazdem kolejowym; po prostu staranował przednią część pociągu. Obie maszyny stanęły w płomieniach.

Według pierwszych informacji po katastrofie jedną z ofiar miał być pasażer, jadący w kabinie samochodu. Ratownicy nadal poszukują kierowcy a także maszynisty pociągu.

Ciężka platforma transportowa, która z ogromną mocą uderzyła w pociąg, przewoziła sprzęt wojskowy na poligon, gdzie ćwiczą amerykańscy żołnierze.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Niemcy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.