TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niemcy: Dwie osoby zginęły w wypadku kolejowym
TVP INFO - Opublikowano: 06.11.2015 12:01:26

Do groźnego wypadku kolejowego doszło na południu Niemiec. Co najmniej dwie osoby zginęły, gdy na przejeździe platforma kolejowa transportująca ciężarówkę należącą do armii amerykańskiej, uderzyła w pociąg osobowy.

Do groźnego wypadku kolejowego doszło na południu Niemiec. Co najmniej dwie osoby zginęły, gdy na przejeździe platforma kolejowa transportująca ciężarówkę należącą do armii amerykańskiej, uderzyła w pociąg osobowy. Ofiar może być więcej.

Do tragedii doszło w pobliżu Norymbergi w czwartek wieczorem. W pociągu było około pięćdziesięciu pasażerów. Dwadzieścia jeden osób trafiło do szpitali.

Świadkowie mówią, że pojazd z ciężarówką na długiej naczepie nawet nie próbował hamować przed przejazdem kolejowym; po prostu staranował przednią część pociągu. Obie maszyny stanęły w płomieniach.

Według pierwszych informacji po katastrofie jedną z ofiar miał być pasażer, jadący w kabinie samochodu. Ratownicy nadal poszukują kierowcy a także maszynisty pociągu.

Ciężka platforma transportowa, która z ogromną mocą uderzyła w pociąg, przewoziła sprzęt wojskowy na poligon, gdzie ćwiczą amerykańscy żołnierze.Sprawdź też:
wypadek
Niemcy

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.