TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Niedawno przebudowana linia helska ma słabą przepustowość. Będą poprawiać
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.03.2019 10:42:00
Niedawno przebudowana linia helska ma słabą przepustowość. Będą poprawiać

PKP PLK niedawno zakończyły przebudowę linii nr 213 Reda – Hel. Po kilkunastu miesiącach okazało się, że ta ma słabą przepustowość i trzeba ją znowu … przebudować.

PKP PLK niedawno zakończyły przebudowę linii nr 213 Reda – Hel. Po kilkunastu miesiącach okazało się, że ta ma słabą przepustowość i trzeba ją znowu … przebudować.

Spółka właśnie ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji przygotowawczej dla Projektu "Poprawa przepustowości na linii nr 213 Reda–Hel" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020. Szacunkowa wartość to 2 000 000.00 PLN netto.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji przygotowawczej, której jednym z elementów jest Studium Wykonalności, będące podstawowym dokumentem, składanym przy aplikowaniu o dofinansowanie ze środków UE w ramach dowolnego programu operacyjnego, opisującym przedsięwzięcie, a także zasadność i wykonalność jego realizacji w określonym wariancie. Opracowanie powinno w należyty i dokładny sposób dostarczyć Zamawiającemu i instytucjom odpowiedzialnym za wdrażanie projektów finansowanych ze środków publicznych w Polsce, podstaw do podjęcia decyzji finansowych i rzeczowych odnośnie realizacji projektu. Opracowanie będzie podstawowym dokumentem dla realizacji całego projektu – rozwiązania i koncepcje w nim zawarte staną się podstawą do opracowania pozostałych elementów dokumentacji i etapów w ramach projektu.

Zamawiający oczekuje od Wykonawcy realizacji następujących celów:

1) określenie optymalnego wariantu inwestycyjnego realizacji projektu, w kontekście prognoz przewozowych i przyszłych potrzeb eksploatacyjnych i utrzymania, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu regionalnego;

2) określenie modelu finansowania projektu;

3) kompleksowe przedstawienie uwarunkowań i rekomendacja najlepszych rozwiązań realizacji projektu.

Oferty można składać do 24 kwietnia 2019 roku, zaś opracowanie ma być gotowe do końca 2020 roku.

Przypomnijmy, że linia helska wykorzystywana jest optymalnie w zasadzie jedynie w okresie wakacyjnym. Obecnie część składów Przewozów Regionalnych dociera jedynie do Władysławowa, skąd garstka zazwyczaj pasażerów jedzie dalej autobusem komunikacji zastępczej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Hel