TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nie tylko Pendolino nie jeżdżą po 20. TLK-i też
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.12.2018 09:17:48 1 komentarz
Nie tylko Pendolino nie jeżdżą po 20. TLK-i też

Niedawno na łamach InfoRail.pl pisaliśmy, że Pendolino nie jeżdżą po 20. Ministerstwo Infrastruktury tłumaczyło to brakiem opłacalności takich połączeń. Jak się okazuje problem jest również z TLK-ami.

Niedawno na łamach InfoRail.pl pisaliśmy, że Pendolino nie jeżdżą po 20. Ministerstwo Infrastruktury tłumaczyło to brakiem opłacalności takich połączeń. Jak się okazuje problem jest również z TLK-ami.

Oczywiście problem nie jest kompleksowy, jak wiadomo pociągi kategorii TLK, odjeżdżają nie tylko po 20, ale kursują również nocami. Ten konkretny dotyczy połączeń z Warszawy do Opola. Uwagę zwraca na niego poseł Tomasz Kostuś, który w interpelacji do Ministra Andrzeja Adamczyka stwierdza, że wielu mieszkańców Opolszczyzny, korzysta z połączeń kolejowych z Warszawą. Niestety, pisze poseł, wraz z każdą zmianą rozkładów jazdy, połączenia są dosyć istotnie zmieniane, usuwane lub dodawane. Zmiany te powodują często brak możliwości zaplanowania regularnych podróży do stolicy czy też powrotu do Opola. Przed październikową zmianą rozkładu w siatce połączeń z Opola był TLK Kresowiak oraz TLK Kmicic; w nowym rozkładzie już ich nie ma. Stąd ostatni możliwy bezpośredni powrót z Warszawy do Opola jest o godz. 18:05. Sytuacja z połączeniami jest znacznie gorsza w weekendy. Zgodnie z sygnałami dochodzącymi do biura poselskiego obecny rozkład jazdy pociągów relacji Opole–Warszawa według pasażerów, jest skonstruowany niezgodnie z ich oczekiwaniami.

W związku z powyższym poseł zwraca się do Ministra Adamczyka z pytaniami:

Dlaczego z obecnego rozkładu jazdy zostały usunięte połączenia TLK Kresowiak oraz TLK Kmicic?

Jak uzasadniono październikowe zmiany w rozkładzie jazdy? Czy połączeń realizowanych z Opola jest więcej czy mniej w ogólnych rozrachunku?

Ile kursów było realizowanych przez EIP na trasie Opole-Warszawa w 2015 r., 2016 r., 2017 r. oraz obecnie?

Jakie długoterminowe plany związane z połączeniami Opola ze stolicą ma spółka PKP?

Jak prezentowało się obłożenie kursów na trasie Opole-Warszawa w latach 2015- 2018?

Czekamy na stanowisko resortu w tej sprawie. Będziemy do niej wracać.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Opole
TLK
  • kolejFAN – 19.12.2018

    wszystkie sensowne połączenia wagonowe sa z Opolszczyzny/Dolnego Śląska/Lubuskiego wywalane, za to nocne Karkonosze na karpiu jeżdżą mimo protestów i apeli o nie katowanie ludzi nocą czymś takim. Dlaczego nie ma Kmicica,Opolanina,Oleńki,Wrocławianina?!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!