TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nie ma chętnych na budowę wagonów dla wojska
- Opublikowano: 14.02.2018 13:58:41
Nie ma chętnych na budowę wagonów dla wojska

PKP Intercity do dziś czekały na oferty w przetargu na dostawę 8 wagonów osobowych specjalnych dla potrzeb Sił Zbrojnych.

PKP Intercity do dziś czekały na oferty w przetargu na dostawę 8 wagonów osobowych specjalnych dla potrzeb Sił Zbrojnych.

Nie wpłynęła żadna oferta. Przewoźnik na ten cela chciał przeznaczyć 82.533.000,00 zł brutto. Cena nie skusiła nikogo z potencjalnych producentów.

Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia była dostawa 8 wagonów osobowych specjalnych do przewozu osób na potrzeby Sił Zbrojnych RP, w tym:

1) 6 wagonów bezprzedziałowych specjalnych 2 klasy do przewozu osób (żołnierzy);

2) 2 wagonów przedziałowych specjalnych 2 klasy do przewozu konwoju.

Wagony musiałyby posiadać zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji podsystemu zgodnego z odnośnymi TSI oraz dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań krajowych w zakresie eksploatacji po sieciach następujących państw: Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia.

Wcześniej przewoźnik sondował rynek. Odpowiedziały cztery firmy, dwie od razu negatywnie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.