TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Newag zmodernizuje lokomotywy PKP CARGO
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 04.04.2018 11:56:32
Newag zmodernizuje lokomotywy PKP CARGO

Newag i PKP Cargo zawarły kontrakt za 388 mln zł netto na modernizację 60 lokomotyw należących do PKP Cargo - podały spółki w komunikatach.

Newag i PKP Cargo zawarły kontrakt za 388 mln zł netto na modernizację 60 lokomotyw spalinowych SM48 należących do PKP Cargo.

Modernizacje lokomotyw będą wykonywane w latach 2018-2021 zgodnie z uzgodnionym przez spółki harmonogramem. Umowa obejmuje świadczenie usług utrzymania silników spalinowych w czasie udzielonej gwarancji jakości oraz świadczeniami dodatkowymi. Zamawiającemu przysługuje prawo do jednostronnego zmniejszenia zakresu przedmiotu Umowy o nie więcej niż 10 %.

Harmonogram modernizacji lokomotyw zakłada wykonanie łącznie 60 modernizacji w tym: 20 sztuk w IV kwartale 2018 r., 20 sztuk w 2019 r., 10 sztuk w 2020 r., 10 sztuk w 2021 r.

"Szacunkowa łączna wartość umowy wynosi około 388 mln zł netto. 20 proc. wynagrodzenia za modernizację każdej lokomotywy (wraz z pełnym VAT) będzie płatne po zakończeniu modernizacji, a pozostała część w 60 miesięcznych równych ratach. Wynagrodzenie za pozostałe świadczenia będzie płatne po ich spełnieniu" - napisano w komunikacie Newagu. Producent udzieli też 24-miesięcznej gwarancji.

Jak podaje PKP Cargo, umowa wpisuje się w realizację strategii spółki, której celem jest zwiększania udziału w rynku.

"Jest to odpowiedź na potrzeby rynku, szczególnie zwiększenia przewozu kruszyw, z którym będziemy mieli do czynienia w najbliższych latach (...)" - napisano w komunikacie PKP Cargo.

Umowę zawarto w ramach realizacji strategii zwiększania udziału PKP Cargo w rynku przewozów kolejowych.

Jak wspominamy zmodernizowanych zostanie 60 lokomotyw spalinowych serii SM48 ze zmianą serii na ST48, polegającą na budowie nowego nadwozia w technologii modułowej, wymianie agregatu prądotwórczego, aparatury hamulcowej oraz maszyn i urządzeń pomocniczych. Lokomotywy zostaną wyposażone w nowoczesny system sterowania i nową ergonomiczną kabinę maszynisty oraz będą przystosowane do jednoosobowej obsługi. Umowa obejmuje także dostawę oprogramowania i licencji niezbędnych do obsługi lokomotywy oraz zestawu narzędzi specjalistycznych do diagnostyki i napraw silnika spalinowego.

Zawarta umowa wpisuje się w realizację strategii Spółki konsekwentnego zwiększania udziału w rynku oraz budowy przewag konkurencyjnych. Jest to także odpowiedź na potrzeby rynku, szczególnie wzrostu przewozu kruszyw, z którym będziemy mieli do czynienia w najbliższych latach. Zastosowane w ramach modernizacji nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na poprawę osiągów trakcyjnych lokomotyw z jednoczesnym istotnym zmniejszeniem zużycia paliwa i poprawą wskaźnika dostępności. Nie bez znaczenia jest również korzystny wpływ modernizacji lokomotyw na środowisko naturalne, dzięki wymianie silników spalinowych - powiedział Czesław Warsewicz, Prezes Zarządu PKP CARGO S.A.

Mamy satysfakcję, że możemy kontynuować proces modernizacji lokomotyw spalinowych serii SM48 dla PKP CARGO S.A. W latach 2013-2016 zmodernizowaliśmy już 30 sztuk tych pojazdów. Zdobyte w tym okresie doświadczenie, a także stosowane przez nas nowoczesne technologie i profesjonalna załoga są gwarantem pełnego i terminowego wywiązania się z zawartej umowy – podkreślił Zbigniew Konieczek, Prezes Zarządu Newag S.A.





Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
Newag
lokomotywa
modernizacja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.