TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Newag z umową na 20 elektrowozów
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.05.2018 13:06:55 1 komentarz
Newag z umową na 20 elektrowozów

Tak, jak zapowiadaliśmy, Newag podpisał dziś (29 maja) umowę na dostawę 20 elektrowozów. To największe w historii spółki zamówienie na lokomotywy.

Tak, jak zapowiadaliśmy, Newag podpisał dziś (29 maja) umowę na dostawę 20 elektrowozów z opcją na 10 kolejnych. To największe w historii spółki zamówienie na lokomotywy.

20 Griffinów zasili flotę PKP Intercity. Newag w przetargu zaproponował cenę 367.624.958,40 zł brutto za zamówienie podstawowe, 551.437.437,60 zł z opcją oraz cenę jednostkową 17.712.000,00 zł brutto. Stawka za świadczenie usług utrzymania to 0,54 zł brutto. W przetargu firma z Nowego Sącza pokonała PESĘ i chińskiego producenta CRRC.

Nowe lokomotywy mają być eksploatowane na połączeniach w całej Polsce, zwłaszcza na trasach:

Przemyśl – Lublin – Warszawa – Bydgoszcz – Gdynia/Piła – Kołobrzeg/Gorzów Wielkopolski oraz

Suwałki – Białystok/Lublin – Warszawa – Poznań – Szczecin/Gorzów Wielkopolski/Zielona Góra.

Jak poinformował szef Newagu Zbigniew Konieczek będą to najnowocześniejsze lokomotywy w Polsce. Na pewno zostaną dostarczone w zapisanych w umowie terminach. Eksploatowane obecnie przez przewoźnika dwa Griffiny sa praktycznie bezawaryjne. Każda przejechała po 85 tys. km. Ich dostępność jest niemal stuprocentowa – mówił Konieczek.

Szef Newagu podkreślił też komfort, jaki Griffiny oferują maszynistom. To oni spędzają w nich najwięcej czasu. Griffiny zapewnią im najlepsze warunki pracy.

Newag wraz z dostawą nowych lokomotyw zajmie się również szkoleniem pracowników PKP Intercity. Będzie również świadczył usługę utrzymaniową lokomotyw na 2., 3. I 4. Poziomie utrzymania. Przeglądy P4 zostaną wykonane po 60 miesiącach od odebrania pojazdu. Newag będzie również świadczył usługi gwarancyjne.

Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 30 miesięcy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
PKP Intercity
lokomotywa
Griffin
  • mechanik – 29.05.2018

    @Szymon Blachura 10sztuk

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !