TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Newag dostarczy szynobusy dla Kolei Wielkopolskich?
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.06.2019 16:47:36 2 komentarze
Newag dostarczy szynobusy dla Kolei Wielkopolskich?

Wszystko wskazuje na to, że do trzech razy sztuka. W przetargu na dostawę szynobusów dla Kolei Wielkopolskich Newag złożył ofertę mieszczącą się w budżecie zamawiającego.

Wszystko wskazuje na to, że do trzech razy sztuka. W przetargu na dostawę szynobusów dla Kolei Wielkopolskich Newag złożył ofertę mieszczącą się w budżecie zamawiającego.

Po tym, jak PESA odmówiła podpisania umowy na dostawę składów Koleje Wielkopolskie ponowiły przetarg. Bydgoska firma już w nim nie wystartowała.

Przedmiot zamówienia obejmuje:

a) podstawowy (gwarantowany) zakres zamówienia, tj. zakup czterech trzyczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych do wykonywania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich wraz z ich dostarczeniem;

b) zakres zamówienia w ramach prawa opcji, tj. dodatkowego zakupu dwóch trzyczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych do wykonywania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich wraz z ich dostarczeniem.

Oferowane pojazdy muszą:

1) być fabrycznie nowe, nieeksploatowane,

2) być wolne od wad, nieobciążone prawami osób trzecich,

3) spełniać wszystkie wymagania określone w SIWZ,

4) być kompatybilne i współpracujące między sobą w zakresie trakcji wielokrotnej,

5) być sprawne technicznie,

6) posiadać kompletne wyposażenie zgodne z dokumentacją techniczną pojazdu,

7) być wysokiej jakości i spełniać wymóg współczynnika niezawodności (gotowości taboru),

8) być tego samego typu.

Newag zaproponował kwotę 142.434.000,00 zł brutto za całość zamówienia, zaś szacunkowa jego wartość to 144.057.600,00 zł brutto. Wartości za zamówienie podstawowe to odpowiednio 94.956.000,00 zł brutto i 96.038.400,00 zł brutto oraz prawo opcji 47.478.000,00 zł brutto i 48.019.200,00 zł brutto. Dwa pierwsze pojazdy mają zostać dostarczone w ciągu 410 dni, dwa kolejne w ciągu 500 dni.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
Koleje Wielkopolskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.