TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Never ending story? Kolejna zmiana terminu w przetargu na 12 ezt-ów dla PKP IC
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.09.2018 15:23:17 1 komentarz
Never ending story? Kolejna zmiana terminu w przetargu na 12 ezt-ów dla PKP IC

PKP Intercity przesunęły na 16 listopada tego roku termin otwarcia ofert w przetargu na 12 nowych elektrycznych pociągów. Wynika to z kolejnych zmian w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

PKP Intercity przesunęły na 16 listopada tego roku termin otwarcia ofert w przetargu na 12 nowych elektrycznych pociągów. Wynika to z kolejnych zmian w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Poprzedni termin złożenia ofert upływał 3 października br. Powoli zatem zbliżamy się do roku od ogłoszenia przetargu, zamówienie zostało wszczęte 28 grudnia 2017 roku. Pod koniec sierpnia prezes przewoźnika Marek Chraniuk powiedział PAP, że PKP Intercity liczą na to, że uda się rozstrzygnąć przetarg na dostawę 12 nowych pociągów elektrycznych jeszcze w tym roku.

Kolejowa spółka ogłosiła przetarg na dostawę 12 fabrycznie nowych elektrycznych pociągów, wraz ze świadczeniem usług utrzymania, pod koniec grudnia ubiegłego roku. PKP Intercity wymagają, aby usługi te świadczone były w Łodzi lub Warszawie.

W ogłoszeniu o zamówieniu spółka informowała, że dostawy pierwszych dwóch pojazdów powinny odbyć się w terminie do 18 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy, a dostawa kolejnych 10 ma nastąpić w terminie do 48 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy, lecz nie wcześniej niż po zakończeniu 6-miesięcznej eksploatacji pierwszych dwóch pojazdów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
ezt
przetarg
  • Adam Kieryluk – 27.09.2018

    Może łatwiej będzie po prostu spytać Pesę, kiedy ma zamiar zaszczycić nas uczestnictwem w przetargu, bo tu nie ma głupich i wszyscy doskonale wiedzą, w wyniku czego interesujące nas otwarcie ofert ulega nieustannym przesunięciom.

  • Edi666 – 28.09.2018

    Pesa by chciała ale nie ma wymaganej płynności finansowej ani niezawodności. CBA powinno sprawdzić ten przetarg.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.