TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na trasie grodziskiej powstaje przystanek Parzniew
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.07.2018 12:49:19
Na trasie grodziskiej powstaje przystanek Parzniew (foto: PKP PLK)

Na przystanku w Parzniewie gotowa jest już konstrukcja peronu, przejścia podziemnego, instalowane są podpory wiaty – podały PKP PLK.

Na przystanku w Parzniewie gotowa jest już konstrukcja peronu, przejścia podziemnego, instalowane są podpory wiaty – podały PKP PLK.

Dwukrawędziowy 200-metrowy peron został wybudowany pomiędzy torami modernizowanej aglomeracyjnej linii kolejowej Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. Ułożona jest granitowa, antypoślizgowa nawierzchnia, zamontowane są filary funkcjonalnej wiaty i słupy oświetleniowe. Wysoko nad peronem stoją już bramki sieci trakcyjnej. Gotowa jest także konstrukcja nowego przejścia podziemnego. Trwa budowa schodów i szybów windowych. Wykonawca przygotowuje się do montażu na peronie systemu nagłośnienia i monitoringu.

Jak podają PKP PLK nowy przystanek jest odpowiedzią na rosnące potrzeby komunikacyjne mieszkańców Parzniewa oraz okolic Brwinowa i Pruszkowa. Inwestycja jest realizowana w ramach modernizacji linii kolejowej numer 447 z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy. Po zakończeniu prac przystanek Parzniew będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Nowe przejście podziemne będzie wyposażone w trzy windy. Ścieżki dotykowe będą zarówno w tunelu jak i w nawierzchni peronu. Będzie funkcjonalna 50-metrowa wiata, ławki, tablice informacyjne, oświetlenie, megafony i monitoring. Obok peronu będzie znajdował się parking oraz stojaki dla rowerów.

W ramach inwestycji na linii 447 wyremontowanych zostanie łącznie 5 przystanków i stacja w Pruszkowie. Na zmodernizowane tory będzie mogło wyjechać więcej pociągów. Będą lepsze dojazdy do Warszawy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
przystanek
Parzniew