TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na Podkarpaciu z przesiadką do autobusów albo … autobusami
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 10.03.2019 12:59:13
Na Podkarpaciu z przesiadką do autobusów albo … autobusami

Od niedzieli zmienił się rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu.

Od niedzieli zmienił się rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu. Zmiana podyktowana jest przede wszystkim potrzebą dostosowania do harmonogramu prac remontowych prowadzonych przez PKP PLK - wyjaśnił PAP Jan Prawelski z podkarpackiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 8 czerwca br. Prawelski przypomniał, że Przewozy Regionalne realizują połączenia kolejowe na terenie województwa podkarpackiego zgodnie z zamówieniem urzędu marszałkowskiego.

Pierwsza zmiana rozkładu jazdy dotyczy linii 71, na której prowadzone są prace modernizacyjne. W związku z tymi pracami zamknięty będzie odcinek Kolbuszowa-Dęba Rozalin. "Wprowadzona zostanie tam autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Kolbuszowa – Tarnobrzeg dla wszystkich pociągów w kierunku Stalowa Wola Południe/Lublin oraz powrotnych do Rzeszowa. Zmiana będzie obowiązywała od 11 marca do 10 maja br." – zaznaczył Prawelski.

Dodał, że na podróżujących do i z Lublina czeka jeszcze dodatkowa przesiadka do autobusu komunikacji zastępczej. "Chodzi o odcinek Zaklików-Kraśnik, to utrudnienie potrwa do 28 marca. Natomiast od 29 marca komunikacja zastępcza na tej trasie będzie wprowadzona również na odcinku Stalowa Wola Rozwadów-Zaklików" – powiedział Prawelski.

Prace modernizacyjne będą również prowadzone na linii 107, na której od 11 marca do 30 kwietnia zamknięty będzie odcinek Komańcza–Szczawne - Kulaszne. Wszystkie połączenia w tych dniach będą realizowane autobusową komunikacją zastępczą.

Natomiast od 20 maja do 27 maja komunikacja zastępcza będzie wprowadzona na linii 101 na odcinku Jarosław – Horyniec Zdrój. Powodem będą prowadzone prace modernizacyjne.

"Podobnie jak na linii 68, gdzie w dniach 13-14 maja pomiędzy Przeworskiem a Tryńczą wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza dla wszystkich pociągów w relacji Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów" – podkreślił Prawelski.

Podróżni muszą też liczyć się z utrudnieniami na linii 106. W dniach 10-13 marca dla wieczornych pociągów relacji Rzeszów – Jasło (pociągi nr 30811 i 30832) zostanie zaprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza obejmująca wszystkie przystanki.

W zmienionym rozkładzie jazdy przewoźnik przygotował również specjalną ofertę na długi majowy weekend. W tym czasie zaplanowane są połączenia turystyczne z Rzeszowa do Sandomierza, Zamościa oraz Łupkowa. Będzie też połączenie relacji Jarosław – Lublin.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
rozkład jazdy
Podkarpackie